Velikogoričani slavili na Rujevici: Rijeka izgubila od Gorice i šesti puta u osam utakmica Iako je Rijeka imala više inicijative, nakon utakmice ostaje dojam da su igrači Gorice sve čvrsto držali u rukama. A i kad je malo žaškripalo ukazao se čudesni golman Kristijan Kahlina

Slavlje goričkih nogometaša nakon još jedne pobjede nad Rijekom / Foto: HNK Gorica

Igračima Rijeke u petak se opet zatamnilo pred očima. Ponovno su izgubili od Gorice koja je na Rujevicu istrčala u crnim dresovima. I ponovno su taj stadion, s vjerojatno najljepšim pogledom koji puca na Kvarnerski zaljev i otok Krk, zavili u crno. Bilo je 2:1, utakmica je bila puna igre, dinamična, zanimljiva s dosta udaraca. Kako je utakmica odmicala, Riječani svjesni da neće dobro završiti bili su sve grublji pa su, blago rečeno, neoprezno startali na Goričane.

Stadion na Rujevici / Foto: Mislav Ivanuš

Prvi gol postigao je najbolji gorički strijelac Kristijan Lovrić iz jedanaesterca koji je dosuđen nakon prekršaja nad Cherifom Ndiayeom. Bila je tek 12. minuta, najbolje vrijeme da se golom prekine početna dominacija Rijeke. Pucao je Lovrić još nekoliko puta, bili su to većinom lijepi udarci, ali više nije uspio zatresti Pandurovu mrežu. Drugi gol u 79. minuti postille Ndiaye nakon munjevitog protunapada. Za Rijeku je pet minuta kasnije lijepim golom smanjio Felipe Pires kojeg su Goričani zaboravili u kaznenom prostoru. Silovit udarac nije moga zaustaviti ni odlični Kristijan Kahlina koji je, po tko zna koji put, odlično čuvao mrežu Gorice.

Kristijan Lovrić objašnjava Čolaku kako se daju golovi / Foto: Gorica.info

I tako je Rijeka izgubila nužne bodove u borbi za drugo mjesto koje vodi u pretkolo Lige prvaka. Gorica je, pak, i dalje teoretski ostala u igri za peto mjesto koje vodi u Europsku ligu, a približila se Rijeci na “samo” devet bodova. U utorak na velikogorički Gradski stadion dolazi Hajduk. Goričani sigurno nisu zaboravili da su im najteži poraz od kada se natječu u Prvoj HNL, 6:0, prije samo četiri mjeseca nanijeli baš Splićani.

Gorički navijači
Najvjerniji navijači pratili su Goricu i na Rujevici / Foto: Gorica.info

RIJEKA – GORICA 1-2

RIJEKA Stadion Rujevica. Gledatelja 2071. Sudac Ivan Vučković. Pomoćnici Ivica Modrić i Luka Pušić. Četvrti sudac Ante Čuljak (svi iz Zagreba)

STRIJELAC: 0-1 Lovrić (12-11m), 0-2 Ndiaye (79), 1-2 Pires (85)

RIJEKA: Pandur – Velkovski (od 65. Murić), Escoval, Capan – Tomečak, Lončar, Andrijašević, Lepinjica, Smolčić – Yateke (od 46. Pires), Čolak. Trener Simon Rožman

GORICA: Kahlina – Muhammed, Steenvoorden, Jovičić, Krizmanić – Kalik, Suk – Špikić (od 46. Dvorneković), Hamad (od 68. Babec), Lovrić (od 82. Mudrinski) – Ndiaye. Trener Valdas Dambrauskas.

ŽUTI KARTONI: Capan, Lončar, Escoval (Rijeka), Kalik, Krizmanić (Gorica)