Gorici i Istri po bod, ni jednima niti drugima dovoljno za put u Europu odnosno za spas u Prvoj HNL Sve je moglo biti riješeno u korist Goričana u 74. minuti, ali je, umjesto vodstva 3:1, Istra izjednačila na 2:2. No i dalje postoji šansa da Gorica uhvati vlak za Europu

Istra_Gorica

Igrala se 74. minuta, sijevnula je šansa za Goricu, Cherif je poslužio Mudrinskom koji mu je vratio da bolje nije mogao, svi su već vidjeli loptu u mreži, ali Istrin vratar Čondrić je obranio. Da je Cherif bolje pucao, a mogao je, Gorica bi tada povela 3:1 i utakmica bi najvjerojatnije bila riješena. No, ostalo je samo 2:1 za Goričane. I počela je opsada vrata Kristijana Kahline.

Gorički vratar po drugi je puta izvadio loptu iz mreže sedam minuta nakon Cherifovog zicera i do kraja utakmice još nekoliko puta sjajno intervenirao. Da, Kahlina se ponovno pokazao glavnim adutom velikogoričkog kluba. Da ponovno nije bio sjajan, momčad bi se kući vratila pognute glave.

Prvo poluvrijeme je, zapravo, bilo dosadno, iako je bilo šansi. Kada su se već svi pripremali za odmor Istrin Šime Gržan u vjerojatno posljednjim sekundama sudačkog dodatka prvog poluvremena ušao je u kazneni prostor i zapucao, Kahlina je obranio ali ne dovoljno jer je ona pala na travu i otkotrljala se u preko golcrte. Gorica je u prvom poluvremenu, prema službenoj statistici, uputila samo jedan udarac na gol.

Drugo poluvrijeme, drugačija slika. Gorica već nakon šest minuta vodi 2:1. Prvo je u 48. minuti zabio Jiloan Hamad na asistenciju Ognjena Mudrinskog, koji je i sam, nakon ubacivanja Muse, glavom pogodio za goričko vodstvo.

U drugom poluvremenu Gorica je uputila još 6 udaraca u gol, a toliko je ukupno, uz jedan u prvom poluvremenu imala i udaraca u okvir, napravili su Goričani i 22 prekršaja (Istra 14) i zato dobili 4 žuta kartona. Na kraju su imali i više lopte u posjedu 54:46.

Ostaje na kraju žal za propuštena dva boda, ali ukupno gledajući nastavak sezone, nakon prekida zbog koronakrize, treba biti zadovoljan igrom, angažmanom i, svakako, rezultatima Gorice. Samo su najveći optimisti vjerovali da će Gorica uopće doći do ozbiljnije teoretske šanse za plasman na peto mjesto i pretkolo Europske lige. Danas, tri kola prije kraja, ta šansa i dalje postoji. Nije velika, ali nije niti zanemariva. I dalje ovisi o vlastitim rezultatima i igrama Rijeke

ISTRA 1961 – GORICA 2-2

PULA Stadion Aldo Drosina. Gledatelja 742. Sudac: Ante Čuljak (Zagreb). Pomoćnici: Ivica Modrić (Zagreb) i Luka Pušić (Zagreb). Četvrti sudac: Ivan Župan (Bjelovar). VAR: Ivan Bebek (Rijeka). AVAR: Robi Kezele (Rijeka)

STRIJELCI: 1-0 Gržan (45+3), 1-1 Hamad (48), 1-2 Mudrinski (51), 2-2 Delić (81)

ISTRA 1961: Čondić – Grujević, Tomašević, Paez, Pavić – Galilea, Blagojević, Ivančić (od 75. Močinić) – Gržan, Fintić (od 57. Delić) – Guzina (od 86 Perić-Komšić). Trener Ivan Prelec

GORICA: Kahlina – Muhammed, Steenvoorden, Jovičić, Čabraja – Babec (od 76. Maslowski), Kalik – Dvorneković (od 46. Mudrinski), Ndiaye, Špikić (od 14. Hamad) – Lovrić (od 76. Suk). Trener Valdas Dambrauskas

ŽUTI KARTONI: Grujević, Tomašević (Istra 1961), Kalik, Lovrić, Babec, Steenvoorden (Gorica)