Nogometaši Save iz Strmca do 74. minute imali čudo u džepu, a onda su se probudili strijelci HNK Gorice

Polufinale županijskog kupa u kojem je Gorica igrala protiv četvrtoligaša Save iz Strmca Samoborskog nije trebala nuditi neku rezultatsku neizvjesnost. Tako je pokazao i konačni rezultat. Trebala je to za prvoligaša iz Velike Gorici biti rutinska pobjeda i dobra pripremna utakmica za prvenstvo koje počinje već sljedećeg petka. Ali nije bilo baš tako…

Već u 4. minuti dosuđen je jedanaesterac za domaćina, a u pogodak ga je pretvorio Ivan Zelenika. Nije to previše uznemirilo goste i njihove navijače jer niti taj zaostatak nije trebao predstavljati neku veliku prepreku za konačnu pobjedu i prolaz u finale županijskog kupa. I nakon toga je počelo iščekivanje preokreta. I čekalo se, i čekalo… Sedamdesetak minuta Sava je vodila, a Gorica nije mogla nikako do gola. Potom se otvorilo i prvo je Cherif Ndiaye (74′) izjednačio, četiri minute kasnije Hrvoje Babec je doveo Goricu u vodstvo, u 86. minuti Anthony Kalik je povećao prednost, a minutu kasnije Martin Šroler zaključio utakmicu.

Za rezultat 4:1 za Goricu rekli bi da je očekivan. No,  put do njega nije bio ni jednostavan niti lagan.

– Ne zamjerite nam što smo ponosni na našu ekipu predvođenu vrhunskim znalcem Ivanom Milasom, koja je danas ponosno izgubila od jake HNK Gorice, od prvoligaške ekipe. Gotovo 70 minuta mi smo vodili, a gosti su i sami priznali da smo ih istinski namučili! Istina da konačni rezultat od 1:4 daje možda i krivu predodžbu, ali… Pred mnoštvom ljudi na poluvremenu je pisalo 1:0 za našu Savu Strmec! Gorici čestitamo na ulasku u finale županijskog kupa. Vjerujemo kako ćemo i mi jednom osvojiti i to natjecanje – ponosno su napisali na svom Facebook profilu predstavnici NK Sava Strmec poslije utakmice.

Gorici, pak, preostaje još jedna pripremna utakmica u utorak protiv Kurilovca. I onda put u Varaždin, gdje će protiv istoimenog domaćina u petak, 14. kolovoza, u 20 sati otvoriti prvenstvo 2020./2021.