Gorici malo falilo da prvi puta u povijesti zasjedne na prvo mjesto Prve HNL, ali je to uspjelo Mudrinskom na listi prvoligaških strijelaca

mudrinski hnk gorica

I baš kada su se navijači Gorice ponadali da bi se prvi puta u povijesti ime njihovog omiljenog kluba moglo naći na čelu ljestvice Prve HNL, Dinamo je deklasirao slabašnu Lokomotivu. Nije, stoga, Gorici bilo dovoljno 5:1 za čelno mjesto na ljestvici, ali, budimo realni, i drugo mjesto se, kako bi se reklo, lijepo vidi.

No, prvo je kolo ipak izbacilo jednog Goričana koji je zasjeo na vrh ljestvice. Radi se o Ognjenu Mudrinskom koji je u Varaždinu zabio dva gola. Vrh liste strijelaca Mudrinski dijeli s Dinamovim Lovrom Majerom, koji je dva puta pogodio gol Lokomotive. Majer je odigrao prvih 79 minuta, dok je Mudrinski odigrao posljednjih dvadesetak minuta protiv Varaždina jer je ušao u 73. minuti. Mudrinskom je, dakle, za svaki gol u prvom kolu trebalo nešto više od deset minuta igre, dok je Majeru trebalo više od 39 minuta.

U Gorici su svjesni tih više nego dobri statističkih podataka Mudrinskog, pa su se u ponedjeljak i pohvalili njima na društvenim mrežama. Srpski igrač u Veliku Goricu je stigao sredinom veljače ove godine kao nadomjestak u napadu za Lukasza Zwolinskog koji se tada vratio u svoju domovinu Poljsku. Od tada je Mudrinski zaigrao u 13 službenih utakmica za Goricu i skupio je 482 minute u igri. Dao je šest golova i imao dvije asistencije. To znači da Mudrinski zabija gol svakih 80 minuta provedenih u igri, što je odličan rezultat.

Već u subotu Mudrinski i društvo imat će priliku pokazati i dokazati u Koprivnici da ova velika pobjeda u Varaždinu nije bila slučajna. Slaven Belupo je pravi test, čvrsta momčad s kojom Gorici nikada nije išlo glatko. Upravo suprotno. Dosad su te dvije momčadi odigrale devet službenih utakmica (osam prvenstvenih i jednu u Kupu), i imaju po tri pobjede, tri poraza i tri neriješene. Subota, 22. kolovoza, u 17:55 sati sigurno će unijeti neki nesklad u tu 3:3:3 ravnotežu.