Slaven Belupo-Gorica 1:2: Za infarkt, rekao bi Mladen Delić. Mudrinski u posljednjim minutama s dva gola odnio bodove u Turopolje

Asistent za drugi gol Matija Dvorneković i dvostruki strijelac Ognjen Mudrinski

Za infarkt, jedini je komentar, u stilu slavnog Mladena Delića, koji pokazuje kakva se drama odigravala u subotu oko 19:30 sati u Koprivnici. Vodio je tada, desetak minuta prije kraja utakmice, Slaven Belupo s 1:0 i činilo se da će Goričani ponovno kući otići pognute glave. A nije tako trebalo biti jer su, posebno u prvih dvadesetak minuta prvog poluvremena, bili bolji od domaćina.

Zapucao je u prvom dijelu Lovrić u svom stilu, lijevo iskosa s 20-ak metara, svi su već vidjeli loptu u mreži, ali ona je prohujala tik pokraj vratnice. Još je jednom Lovrić oštro ubacio s lijeve strane u kazneni prostor, ali su se Cherif i Špikić spetljali i ta je šansa propala. Lovrić je bio ključan i za nekoliko šansi domaćina jer im je upravo on (greškom) servirao lopte i tako započinjao opasne protunapade. Treći puta je to napravio u doslovce posljednjoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Lopta je, nakon nekoliko dodavanja Slavenovih igrača, došla do Nemanje Glavčića koji je zatresao mrežu.

Na poluvremenu je Špikića zamijenio Dvorneković. Lovrić je još jednom pucao u 51. minuti, ali je domaći golman obranio. U 58. minuti ušao je Ognjen Mudrinski umjesto Čanađije. Goričku mrežu od drugog gola spasio je dobrom intervencijom Kahlina u 67.minuti. Dvostruka zamjena u Gorici u 70. minuti. Iz igre su izašli Lovrić i Ndiaye, a ušli su Albi Doka i debitant Josip Mitrović. U 77.  ponovno Kahlina čudesno brani udarac Bogojeviću.

Gorica je napadala, ali sve je to izgledalo jalovo, bez previše ideje, sa više-manje besmislenim centaršutevima. I onda u 86. minuti dugo traje akcija Gorice, u pravom trenutku Albi Doka nalazi Mudrinskog i gol. 1:1, lakše se diše na goričkoj strani. Gorica se mijenja u trenu, igrači shvaćaju da mogu i do drugog gola. I u 90+2 minuti Dvorneković maestralno poslužuje Mudrinskog, koji sprema još jednu loptu iza leđa Filipoviću.

Pjesma se opet orila iz svlačionice HNK Gorice. I predsjednik kluba Nenad Črnko nije mogao suspregnuti sreću i odjurio je čestitati igračima. Gorica nakon dva kola drži drugo mjesto. Ima dvije pobjede, kao i Dinamo. Postigla je sedam golova, kao i Dinamo. Jedino je primila dva gola, a Dinamova mreža još je netaknuta.

I u Koprivnici se orila pjesma iz svlačionice Gorice

A tu je i novi gorički heroj, napadač Ognjen Mudrinski. Četiri gola u dvije utakmice. I to ne u dvije čitave utakmice, nego u ukupno 48 odgiranih minuta u te dvije utakmice. Dakle, Mudrinski postiže gol svakih 12 minuta. Stroj za golove? Ne, on je puno više od toga. Korpulentni 186 centimetara visoki 28-godišnji centarfor, golovima je potvrdio Črnkove riječi od prije nekoliko tjedana.

– Da, bit će pojačanja, ali za mene je najveće pojačanje produžetak ugovora s Ognjenom Mudrinskim – rekao je tada u intervjuu za naš portal Nenad Črnko. I bio je u pravu.

I asistent Matija Dvorneković je nakon utakmice u Koprivnici bio prepun riječi hvale za Mudrinskog, naglašavajući da je ”sretan što ga ima i na terenu i izvan terena”.  I Mudrinski je poželio da Dvorneković nastavi s ovako sjajnim asistencijama koje će on pretvoriti u golove.

U trećem kolu Prve HNL Gorica ima debi na domaćem terenu. U petak, 28. kolovoza, u 20 sati u Veliku Goricu stiže novi-stari prvoligaš Šibenik, koji je u prva dva kola pretrpio dva poraza od Rijeke u gostima i Varaždina kod kuće.

Bacanje novčića prije početka utakmice koja će zarvšiti dramatičnim preokretom / Foto: Gorica.info

SLAVEN BELUPO – GORICA 1-2
KOPRIVNICA. Stadion Ivan Kušek Apaš. Bez gledatelja. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Robi Kezele (Rijeka) i Luka Pajić (Rijeka). Četvrti sudac: Marko Cestarić (Sisak). VAR: Ivan Vučković (Zagreb). AVAR: Borut Križarić (Čakovec).
STRIJELCI: 1-0 Glavčić (45+2), 1-1 Mudrinski (86), 1-2 Mudrinski (90+2)
SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, Paracki, Soldo – Bogojević, Bačelić-Grgić (od 76. Mlinar), Glavčić (od 76. Brković), Goda – Lulić – Knöll (od 38. Krstanović, od 90. Zirdum), Etoundi (od 46. Boakye). Trener Tomislav Stipić.
GORICA: Kahlina – Muhammed, Steenvoorden, Krizmanić, Čabraja – Kalik (od 90. Moro), Babec – Špikić (od 46. Dvorneković), Čanađija (od 58. Mudrinski), Lovrić (od 70. Mitrović) – Ndiaye (od 70. Doka). Trener Valdas Dambrauskas.
ŽUTI KARTONI: Kalik (Gorica)