U Velikoj Gorici gostuje Šibenik: Svi očekuju nastavak pobjedničkog niza, ali Šibenčani nikada Gorici nisu bili lagan protivnik

gorica - šibenik
Povijesna utakmica Gorice i Šibenika 2018. godine, na kojoj su Goričani osigurali nastup u Prvoj HNL / Foto: Gorica.info

Gorica i Šibenik uvijek su igrali čvrsto, muški, izjednačeno. Ukupno su odigrali 12 službenih utakmica (11 u Drugoj HNL i jednu u Kupu), svaka je ekipa pobijedila u tri susreta, isto toliko je, naravno, i izgubila, a čak šest susreta završilo je neriješeno. U neriješene smo uračunali i Kup utakmicu od prije pet godina u Velikoj Gorici, koja je u regularnom vremenu završila 0:0, a Šibenik je prošao dalje na penale. Čak četiri susreta završila su 0:0, Gorica nikada nije pobijedila s više od jednog gola viška. Slično je i u slučaju Šibenika koji je samo jednom pobijedio s većom prednošću – 2015. godine na gostovanju u Velikoj Gorici s 3:0.

Posebno je dramatična bila ona utakmica koja se u Velikoj Gorici odigrala 13. svibnja 2018. godine. Gorici je trebao bod kako bi i teoretski osigurala prvo mjesto u Drugoj HNL i plasman u viši rang. Igralo se to predzadnje kolo, a Goričani su u posljednjem išli na Maksimir Dinamu II, koji je te godine igrao sjajno. Stoga je bod sa Šibenikom bio imperativ. Sve to, pak, nije baš previše impresioniralo Šibenčane koji su poveli u 20. minuti. I izdržavali pod pritiscima Goričana do 63. minute kada je izjednačio Henrik Ojamaa. Rezultat se više nije mijenjao. Utakmicu je začinila i oluja s ogromnim količinama kiše koja je doslovce pretvorila teren u bazen. Sve to nije umanjilo slavlje Goričana žestoko bodrenih od više od 1000 navijača. Od tadašjih igrača u Gorici je još uvijek (standardno odličan) vratar i kapetan Kristijan Kahlina. I nitko više.

Od igrača koji su tog 13. 05. 2018. osigurali prvo mjesto u Drugoj HNL danas za Goricu igra samo Kahlina / Foto: Gorica.info

Svi vjeruju da bi Gorica trebala i morala pobijediti Šibenik (petak, 28. 08., u 20:00 sati na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici) budući je pokazala u prva dva kola da zna, može, a ima i malo sreće kada je najpotrebnije. Ali sreća, kao što znamo, prati hrabre. I da, Gorica nakon ta dva kola drži drugo mjesto s maksimalnih šest bodova. Šibenik je, pak, predzadnji s dva poraza. No, treba se prisjetiti da ta iza ta dva poraza stoji vrlo dobra partija Šibenčana na Rujevici, koju je Rijeka s 2:1 dobila preokretom i golovima u 84. i 90. minuti. Isto tako Šibenik je i od Varaždina izgubio pri samom kraju utakmice, 89. minuti lijepim golom iskusnog lisca Leona Benka. Sigurno je Šibenčanima u te dvije utakmice nedostajalo i malo sreće.

To sve, međutim, ne smije biti isprika Gorici koja, ponovimo, treba i mora pobijediti.