Sjajni rukometaši Gorice pobijedili u Rumunjskoj: Kući nose dva velika gola prednosti u borbi za EHF Europsku ligu

rukometaši

Dva gola prednosti nose kući rukometaši Gorice iz gotovo tisuću kilometara udaljenog rumunjskog grada Turdija. S 26:24 pobijedili su Goričani domaćine Potaissu u prvoj kvalifikacijskoj utakmici za plasman u EHF Europsku ligu. To je ujedno i prva europska pobjeda Gorice, budući su prije dvije godine, na prvom izletu u Europu, protiv estonske Polve Serviti ubilježili remi i poraz.

Goričane je ponovno predvodio Davor Ćavar postigavši osam golova, slijedio je Ivan Laljek s pet, Luka Lovre Klarica i Dominik Novak postigli su po tri. Odlično je branio iskusni Tomislav Sladoljev koji je na kraju skupio 13 obrana. Dok je prvo poluvrijeme završilo s golom prednosti domaćina, u nastavku je Gorica napravila preokret pa je u jednom trenutku imala i pet golova razlike.

Pred rukometašima Gorice je uzvratna utakmica, sljedeće subote u 17 sati. Jasno je da su nakon pobjede u Rumunjskoj doslovce na korak od prolaska u drugi krug kvalifikacija, no treba maksimalno odgovorno odigrati i tih predstojećih 60 minuta pa početi planirati još bolju budućnost. A nju, definitivno, HRK Gorica ima. I ima je u svojim rukama, što je još bolje.

Jutros je HRK Gorica na svom Facebook profilu objavila: Znate li da smo u Rumunjskoj pobijedili s dva gola razlike. Koja je vaša superpower? Bravo rukometaši!

POTAISSA – GORICA 24-26 (13-12)
POTAISSA: Irimus (5 obrana), Selaru (3 obrane); Cintec 4, Ghivil 1, Totoi, Pop 2, Thalmaier, Dragaš 4, Zacaciurin, Ghita 7, Iancu 2, Szoke 2, Pavel 1, Lazar 1, Savić, Rohozneanu. Trener Horatiu Gal.
GORICA: Sladoljev (13 obrana), Purić; Ceković, Laljek 5, Goričanec, Šalić, Čakarić 2, Ćavar 8, Žarković, Kraljević 1, Klarica 3, Bura 1, Barišić, Srna 2, Novak 3, Gal 1. Trener Andrija Nikolić.
ISKLJUČENJA: Potaissa 6 minuta, Gorica 8 minuta.
SEDMERCI: Potaissa 1/3, Gorica 2/2.