Nastavak sjajnih rezultata Kurilovca: Tri utakmice, tri pobjede, sedam postignutih golova, mreža 270 minuta netaknuta

Kurilovec je nadigrao Lučko / Foto: Gorica.info

Trećeligaš Kurilovec ugostio je u subotu nekadašnjeg stabilnog drugoligaša, jednu sezonu čak i prvoligaša, Lučko. U prva dva kola domaćini su kod kuće pobijedili Trešnjevku (1:0), u gostima Segestu (4:0), a Lučko je odigrao dvije kod kuće i izvuklo bod. Budući se Lučko pojačalo u pripremi ove sezone s čak osmoricom igrača, čeka se da oni  proigraju i ispune klupski cilj – povratak u Drugu HNL. Utakmica je privukla i dosta gledatelja, pa je ona zapadna tribina, koja se nalazi u hladu, bila gotovo u potpunosti ispunjena.

Utakmica je počela čvrsto, čak je na trenutke izgledalo da su gosti bolje otvorili meč. No, u 28. minuti sjevnula je kontra domaćih, lopta je s desne strane došla do isturenog Mate Tominca koji je zatresao mrežu. Imao je do kraja poluvremena Kurilovec još nekoliko šansi, čak i jednu prečku, ali se rezultat nije mijenjao. U nastavku su ponovno gosti krenuli malo žustrije, ali se ravnoteža brzo uspostavila i inicijativa se preselila na stranu Kurilovčana. U 83. minuti s lijeve strane je gotovo do golaut linije prošao Luka Mandura i, čini se, pokušao centrirati, no lopta se zarotirala i odsjela u suprotnom gornjem kutu gola Miroslava Koprića, nekadašnjeg uspješnog golmana Gorice, koji je sada na vratima Lučkog. Mandura je, slučajno ili ne, postigao pravi eurogol.

Jan Paolo Debijađi čuva netaknutu mrežu već 270 minuta / Foto: Gorica.info

Na kraju ugodno subotnje kasno poslijepodne i nastavak odličnih rezultata Kurilovca. Čvrsto drže vrh Treće HNL Središte s tri pobjede i gol razlikom 7:0. Vjerojatno će kurilovečki strateg Perica Vidak biti nešto blaži prema svojim dečkima nego prije tjedan dana i uvjerljive pobjede u Sisku. Tada je bio zadovoljan samo rezultatom, ali ne i igrom kojoj je, kako je istaknuo, nedostajalo tečnosti. Nije niti ove subote bilo najtečnije na svijetu, ali je, čini se s tribina, protočnost malo povećana.