Istra iznenadila favoriziranu Goricu: Domaćini jedva izvukli bod, danas jednostavno gotovo ništa nije štimalo u igri crvenih Nije ovo bio dan Gorice, niti jedan igrač nije se izdigao iz ispodprosječnog sivila /// Goričani sljedeći vikend odlaze na teško gostovanje u Osijek /// Kiksao je i Dinamo

istra iznenadila favoriziranu goricu
Ni Kristijan Lovrić nije pomogao protiv Istre, utopio se u bezlično sivilo Gorice / Foto: Gorica.info

Prvi puta u ovom prvenstvu nije se čula pobjednička pjesma iz svlačionice Gorice nakon utakmice. I to zato jer je Istra iznenadila favoriziranu Goricu. Kao drugoplasirana momčad nakon četiri kola, dočekala je Gorica posljednju Istru, koja nije osvojila ni boda. Pobjeda je bila imperativ za Goričane. No, trebalo je pitati i Istrane što misle o tome.

A oni se s time ne bi složili. Istra je dva puta vodila, i na samom kraju utakmice, kod 2:2, imala je mrtvu šansu. Nisu dali gol, pa je ostalo neriješeno. I da, od 76 minute Gorica je igrala bez Steenvoordena koji je dobio crveni karton nakon prekršaja nad Istrinim napadačem u 16-ercu. Istrin Gržan jz tog je penala doveo Istru u vodstvo 2:1. Gorica je stisnula i nekako uspjela izjednačiti u 89. minuti preko Iranca Delfija koji je desetak minuta ranije ušao s klupe.

Imala je Gorica čitavu utakmicu nekakvu jalovu premoć. No, već dugo nismo vidjeli tako nepovezane redove Goričana, vrlo često se činilo kao da sredina uopće ne postoji. Nije ovo bio dan ni Suka niti Čanađije. Nije, zapravo, bio dan niti jednog igrača Gorice. Jedino što je još vrijedno spomena jest gol Špikića za 1:1 i opet nekoliko intervencija Kahline.

Ali, budimo realni, dogode se takve utakmice. I to vrlo često kad su svi uvjereni u sigurnu pobjedu. Gorica je u subotnje predvečerje doslovce izvukla bod od Istre. Bolje, očito, nije moglo jer je Istra iznenadila favoriziranu Goricu kojoj sljedećeg vikenda slijedi teško gostovanje u Osijeku.

Slično se dogodilo i Dinamu od kojeg su svi očekivali laku pobjedu u Maksimiru nad koprivničkim Slaven Belupom. Na kraju je bilo 3:3. Dinamo i Gorica ostaju jedini neporaženi klubovi na vrhu prvenstvene ljestvice s četiri pobjede i jednim remijem.

GORICA – ISTRA 1961 2-2
VELIKA GORICA Gradski stadion. Sudac: Dario Bel (Osijek). Pomoćnici: Igor Križarić (Čakovec) i Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete). Četvrti sudac: Ivana Martinčić (Koprivnica). VAR: Fran Jović (Zagreb). AVAR: Igor Krmar (Zagreb). Delegat: Mladen Jurišić (Osijek).
STRIJELCI: 0-1 Vuk (12), 1-1 Špikić (29), 1-2 Gržan (76-11m), 2-2 Delfi (89)
GORICA: Kahlina – Doka (od 78. Delfi), Steenvoorden, Krizmanić, Čabraja – Babec, Čanađija (od 78. Kalik) – Mitrović (od 54. Mudrinski), Suk (od 71. Golubickas), Špikić (od 71. Dvorneković) – Lovrić. Trener Valdas Dambrauskas.
ISTRA 1961: Majkić – Hujber, Tomašević, Bosančić, Sergi – Lisica (od 87. Lončar), Galilea, Ivančić, Vuk (od 77. Guzina) – Gržan – Fuentes (od 84. Sane). Trener Fausto Budicin.
ŽUTI KARTONI: Špikić, Lovrić (Gorica), Tomašević (Istra 1961)
CRVENI KARTONI: Steenvoorden (Gorica)