Gorica gostuje u Osijeku: Mogu li Goričani ostati neporaženi i nakon sutrašnjih 90 minuta sa zahuktalim timom Nenada Bjelice? Goričani su u Osijeku samo jednom pobijedili, u prvom proligaškom gostovanju u gradu na Dravi s 1:0 golom Zwolinskog

Gorica gostuje u Osijeku
Svi iščekuju gostovanje u Osijeku / Foto: HNK Gorica

Nastavlja se Prva HNL, a Gorica gostuje u Osijeku. Nakon poraza u finalu Županijskog kupa od Kurilovca, Gorica će u šestom kolu na Gradskom vrtu gostovati kod Osijeka. Utakmica protiv četvrtoplasirane momčadi lige odigrat će se u subotu, 26. rujna u 19:05 sati.

Drugoplasirana Gorica Osijeku bježi šest bodova, što je posljedica Osijekovog slabijeg ulaska u sezonu. Nakon remija sa Slavenom i poraza od Hajduka i Dinama, Osijek je preuzeo bivši trener Dinama Nenad Bjelica, pod čijim se vodstvom momčad preporodila. Od Bjeličinog dolaska na klupu Osijeka zabilježili su pobjede nad Rijekom i Varaždinom, dok su u kvalifikacijama za Europsku Ligu izgubili od Basela s 2:1 zbog slabije igre u prvom poluvremenu utakmice.

Gorica je pobjednički niz prekinula u prošlom kolu nakon remija s Istrom. Utakmica na goričkom stadionu je završila 2:2 pa Gorica sada bilježi učinak od četiri pobjede i jedne neriješene utakmice.

Gorica gostuje u Osijeku i u ovoj utakmici neće imati lagan posao. Osijek je ekipa koja igra sve bolje i bolje, Goricu dočekuju kod kuće, a s obzirom da je od prošlog kola navijačima ponovo dopušten ulaz na stadione, s tribina će ih bodriti Kohorta. Gorica će također morati igrati bez najboljeg defanzivca, Matthewa Steenvoordena, koji je u utakmici s Istrom zaradio crveni karton zbog starta na Gržanu.

U međusobnim dvobojima Osijeka i Gorice obje momčadi su slavile tri puta, dok su dvije utakmice završile neodlučeno. Gorica je puni plijen s Gradskog vrta odnijela samo jednom, i to u prvom dvoboju ovih dviju ekipa, 22. rujna 2018., kada je za pobjedu od 1:0 zabio Zwolinski. Zadnji susret završio je rezultatom 2:1 za Osijek u 29. kolu prošle sezone, kad je Gorica smanjila u sudačkoj nadoknadi utakmice eurogolom Lovrića.

Dakle, sutra Gorica gostuje u Osijeku. Ako ne možete biti u Gradskom vrtu, utakmicu možete pratiti od 19 sati i 5 minuta na trećem programu Arene Sport.