Osijek – Gorica 2:1: Bilo je tvrdo i napeto, Goričani nisu baš bili na nekoj razini, ali sudac Marin Vidulin bio je uvjerljivo najgori na terenu

Osijek - Gorica 2:1
Albi Doka dobio je crveni karton u 72. minuti / Foto: HNK Gorica

Osijek je, kad se sve uzme u obzir, zasluženo pobijedio Goricu. Imali su inicijativu (64% prema 36% posjeda lopte), uputili više udaraca (14 ukupno, od toga 6 u okvir; Gorica četiri ukupno, jedan u okvir). I da su imali više sreće pobjeda bi bila uvjerljivija. Ovako je završilo Osijek – Gorica 2:1.

No, negdje od 80. minute Gorica je i s deset igrača (Albi Doka isključen u 72. minuti zbog drugog žutog) zadominirala. U 84.  minuti obrana Osijeka se spetljala, Younes Delfi je oteo loptu, savršeno proslijedio do Lovrića, koji je iz prve s nekih dvadesetak metara neobranjivo poslao loptu iza Osijekovog vratara Ivušića.

I onda ključni trenutak u trećoj minuti sudačke nadoknade. Osjekov Majstorović je nalegao na Delfija, još ga, onako uz put, odalamio laktom, a sudac Marin Vidulin nije ni trepnuo. Pušta igru da se nastavi!? Potom se uključuje VAR koji provjerava situaciju. No, oni procjenjuju da je bio prekršaj, ali izvan šesnaesterca. Dakle, Vidulin je oštetio Goricu barem zbog slobodnog udarca s ruba 16-erca, ali, prema dijelu promatrača, radilo se zapravo o čistom penalu i kartonu za domaćeg obrambenog igrača.

Nakon toga je bilo jasno da će Osječani navaliti i da će izmorena Gorica na kraju pokleknuti. To se i dogodilo u sedmoj minuti sudačke nadoknade. Niti dobra obrana Kahline nije bila dovoljna jer je na odbijenu loptu natrčao Grgić i spremio je u gol. Osijek – Gorica 2:1. Potom još jedna Vidulinova parada s VAR provjerom koja je na kraju dovela da sudački dodatak traje 11 minuta.

Ponovimo još jednom, Gorica u ovoj utakmici nije bila na razini prvih četiri kola u kojima je pobjeđivala. Neki će vjerojatno reći da je bila i loša do tih posljednjih minuta. No, sudac Marin Vidulin bio je uvjerljivo najlošiji. Problematičan je, budimo realni, i 11-erac za Osijek iz kojeg su domaćini poveli. Mi smo i dalje dojma da Doka u tom slučaju nije igrao rukom, nego je ona, djelić sekunde nakon što je lopta došla do glave Osijekova napadača, dignuta u razini lopte i glave. A tada je Doka dobio prvi žuti karton. Na kraju, Osijek – Gorica 2:1.

I opći dojam je da je Vidulinov kriterij bio na strani Osijeka. Onako po sitno navlačio je za domaćina. Osječani su, primjerice, ponekad gazili Goričane, a Vidulin se nije ni oglasio. A zbog takvog gaženja Doki je dao drugi žuti. Dakle, kada je trebalo nešto odlučiti u korist Gorice, pravio se grbav.

Na žalost ni prvi niti zadnji puta da suci oštete Goričane. Isto tako, treba se sjetiti da ovo nije prvi puta da suci oštete Goricu baš u Osijeku. Slučajnost? Ne znamo, prosudite sami.

– Čestitam Osijeku na pobjedi, ali i svojim igračima, bili smo blizu, ne samo da odigramo izjednačeno nego i da pobjedimo. No, ne možemo sada plakati, moramo se pripremati za Hajduk – kazao je nakon utakmice trener Gorice Valdas Dambrauskas ne želeći komentirati suđenje.

🎙 Valdas Dambrauskas | Osijek – Gorica

💬 “Bili smo vrlo blizu, no ne možemo sada plakati. Najvažnije je vratiti se na trening i pripremiti za Hajduk.”

Objavljuje HNK Gorica u Subota, 26. rujna 2020.

[🍕LJUBAV IDE KROZ ŽELUDAC…]Mali navijači:“Blago njemu, on ima pizzu…”Kapetan Kahlina:

OSIJEK – GORICA 2:1
OSIJEK Stadion Gradski vrt. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Robi Kezele (Rijeka) i Luka Pajić (Rijeka). Četvrti sudac: Josip Lučić (Vinkovci). VAR: Ivan Bebek (Rijeka). AVAR: Igor Krmar (Zagreb). Delegat: Robert Balen (Zagreb)
STRIJELCI: 1-0 Mierez (45-11m), 1-1 Lovrić (84), 2-1 Grgić (90+7)
OSIJEK: Ivušić – Igor Silva, Škorić, Majstorović, Jurčević – Žaper (od 81. Grgić), Pilj (od 68. Kleinheisler), Jugović – Bočkaj (od 57. Ndockyt), Mierez, Erceg (od 68. Bohar). Trener Nenad Bjelica.
GORICA: Kahlina – Doka, Jovičić, Krizmanić, Čabraja – Babec (od 74. Musa), Čanađija – Špikić (od 68. Delfi), Suk (od 74. Kalik), Lovrić (od 90. Dvorneković) – Dieye (od 74. Hamad). Trener Valdas Dambrauskas.
ŽUTI KARTONI: Babec, Doka (Gorica)
CRVENI KARTONI: Doka (Gorica)