NK Kurilovec pobijedio Vinogradar u Nogometnom kupu: Kurilovčani su na svom terenu slavili sa 6:0

NK Kurilovec

NK Kurilovec u šesnaestini Hrvatskog nogometnog kupa slavio je protiv Vinogradara rezultatom 6:0. Gosti iz Mladine pružali su dobar otpor prvih pola sata, no prvi gol u 29. minuti označio je početak golijade. Iako se do tog gola obrana Vinogradara dobro držala, a vratar Josip Braje je zabilježio nekoliko uspješnih intervencija, nakon gola su se gosti raspali.

Prva tri gola pala su na sličan način, nakon okomite lopte u prostor te ubačaja u šesnaesterac. Glavnu riječ vodio je Luka Sedlaček koji je zabio prva dva gola te asistirao za treći. Četvrti je gol Filip Hodak zabio iz kaznenog udarca, dok je peti gol, samo desetak minuta nakon prvog, pao zbog pogreške gostujućeg vratara.

U drugom poluvremenu trener Perica Vidak odlučio je odmoriti nekoliko glavnih igrača te dati priliku igračima s manjom minutažom. Kurilovčani su utakmicu smireno priveli kraju, a jedini gol u drugom poluvremenu pao je u 53. minuti nakon još jedne pogreške gostujućeg čuvara mreže. Kurilovec je imao još nekoliko dobrih prilika, tresao se okvir gola, intervenirao je vratar te je nekoliko udaraca prošlo pored gola, no konačni rezultat ostao je 6:0.

U idućem kolu Kupa NK Kurilovec će igrati protiv boljeg iz dvoboja Crikvenice i Osijeka, a ta utakmica na rasporedu je tek u prosincu.