Gorica – Hajduk 2:1: Utakmica za infarkt, VAR je bio u glavnoj ulozi, a heroj je postao Kahlina obranivši penal u 100. minuti

Gorica - Hajduk 2:1
Lovriće je izjednačio iz penala / Foto: Gorica.info

…hoćemo golove, hoćemo pobjede, hoćemo…

Objavljuje HNK Gorica u Subota, 3. listopada 2020.

Igrala se negdje osma minuta, svi su mislili posljednja minuta sudačke nadoknade u Velikoj Gorici. I po tko zna koji put oglasila se sudačka bratija iz VAR sobe i pozvala glavnog suca Damira Batinića da provjeri sumnjivu situaciju u kaznenom prostoru Gorice.

I sudac je, po tko zna koji put na toj utakmici, trčkarao do monitora kako bi provjerio situaciju. I pokazao na bijelu točku. Hajdukovi navijači u deliriju. Odlična šansa da izjednače. U stotoj minuti Jairo stavlja loptu na bijelu točku. I puca, neloše puca. Ali na vratima domaćih je Kahlina koji sjajno reagira i brani. Kahlina koji je u utakmici protiv Hajduka više puta branio nemoguće… Kahlina je postao heroj u 150. utakmici koju je odigrao za goričke crvene. Gorica – Hajduk 2:1.

Kahlina je bio heroj utakmice. Za Goricu je do sada branio 150 puta / Foto: Gorica.info

Ovo je stvarno bila utakmica za infarkt, kako je takve napete trilere na nogometnim stadionima nazvao legendarni sportski reporter Mladen Delić. Prvo poluvrijeme je pripalo Hajduku, nizali su šanse, promašivali ili im je branio Kahlina. I onda u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Muhammed radi jedan nepotreban prekršaj u kaznenom prostoru. Caktaš je penal pretvorio u gol. I tu je situaciju Batiniću dojavio VAR. No, isti VAR nije reagirao 15-ak minuta ranije kada je nakon udarca Špikića jedan Hajdukov igrač loptu zaustavio rukom na vrhu peterca u svom kaznenom prostoru.

Drugo poluvrijeme Gorica je počela bolje, a Hajduk je bio vrlo oštar. U 62. minuti ruše Čanađiju u kaznenom prostoru, VAR opet pregledava situaciju i Batinić sudi penal za Goricu. Lovrić puca, Posavec brani. Ponovno se uključuje VAR jer je golman stajao ispred golcrte. U ponovljenom pokušaju Lovrić ne griješi.

Trenutak odluke zbio se u 70. minuti. Čolina rukama zaustavlja Hamada koji bi ga vjerojatno pretrčao i došao u gol šansu. Batinić mu daje izravni crveni. No, ponovno intervenira VAR, sudac povlači crveni i daje Čolini žuti. Bio mu je to drugi žuti, pa je morao napustiti igru.

U 77. minuti Čabraja je nabacio s lijeve strane, Mudrinski pucao glavom, Posavec odbio, a Hamad zakucao. Batinić prvo poništava gol, da bi pregledom VAR-a bilo ustanovljeno da zaleđa Hamada nije bilo.

I onda počinje oluja nad Velikom Goricom. Puše snažan vjetar koji loptu nosi u prema golu domaćina. Hajdukovci napadaju, a svaki njihov korner, zbog vjetra, postaje i gol šansa. Jednom je Kahlina krajnjim naporom izbacio loptu nošenu vjetrom izvan okvira gola. Hajduk napada, pa Gorica u protunapadima ima šanse. Jedna od njih je bila pravi ”mrtvac”. Tri Goričana protiv jednog Hajdukovca i uspjeli su se spetljati.

Niti oluja koja se kasnije još jače spustila na Veliku Goricu nije bila glasnija od pjesme iz svlačionice domaćih. Hajduk je peti puta za redom izgubio kod Gorice. Gorica – Hajduk 2:1, utakmica u kojoj je umjesto Batinića sudila VAR soba što je, bez obzira na napetost tekme, ubilo nogometnu čar.

GORICA – HAJDUK 2-1
VELIKA GORICA Gradski stadion. Gledatelja 1523. Sudac: Damir Batinić (Osijek). Pomoćnici: Dino Knez (Osijek), Kristijan Novosel (Gat). Četvrti sudac: Andrej Burilo (Osijek). VAR: Ivan Bebek (Rijeke). AVAR: Igor Krmar (Zagreb). Delegat: Darko Kolesarić (Osijek).
STRIJELCI: 0-1 Caktaš (45-11m), 1-1 Lovrić (62-11m), 2-1 Hamad (77)
GORICA: Kahlina – Muhammed, Steenvoorden, Jovičić, Čabraja – Babec (od 73. Suk), Kalik (od 46. Čanađija) – Špikić (od 46. Dvorneković), Hamad, Lovrić – Matar (od 56. Mudrinski). Trener Valdas Dambrauskas
HAJDUK: Posavec – Jakoliš, Dimitrov, Vušković, Čolina – Jurić (od 56. Nejašmić), Jradi (od 86. Atanasov) – Jairo, Caktaš (od 86. Teklić), Gyurcso (od 73. Mujakić) – Diamantakos. Trener Hari Vukas
ŽUTI KARTONI: Babec (Gorica), Caktaš, Čolina, Jurić (Hajduk)
CRVENI KARTONI: Čolina (Hajduk)