Velika Gorica ima dva kluba među 16 najboljih u Kupu: Gorica ide na Lokomotivu, a Kurilovec na Bjeličin Osijek Gorica je u novoj drami u Kupu, nakon brzog vodstva od 4:1, zadnjih pola sata čuvala gol prednosti nad domaćim Sesvetama /// Kurilovec je u prvenstvu gostovao kod Jaruna i zabilježio prvi poraz

gorica ima dva kluba u kupu
Nogometaši Gorice nisu jednostavno prošli kroz Sesvete / Foto: HNK Gorica
Velika Gorica ima dva kluba među 16 najboljih u Kupu. Povijesni je to uspjeh, ali do njega prvoligaš Gorica nije došao poput trećeligaša Kurilovca koji je prošli tjedan sa 6:0 pobijedio Vinogradar.
Gorica je gostovala kod drugoligaša Sesveta i krenula je očekivano. U 28. minuti već je vodila s 4:1 zgodicima Hamada, Mitrovića, autogolom domaćeg braniča Sablje i još jednim pogotkom Mitrovića. Za domaće je na 2:1 smanjio Karlo Majić.
No već u 35. minuti iz slobodnjaka odlično puca domaći igrač Luka Kožić i smanjuje na 4:2. U 59. minuti jedanaesterac za Sesvete, Geljić je precizan i počinje polusatna drama. Šansi za domaće nije manjkalo, ali je ponovno Goricu izvadio Kahlina. Na kraju, već sutra će se zaboraviti rezultat i drama, pamtit će se samo prolaz u 1/8 finala Kupa Hrvatske. A Velika Gorica ima dva kluba u toj fazi natjecanja. Osim grada Zagreba, koji među 16 najboljih u Kupu ima četiri predstavnika, Velika Gorica je jedini grad koji ima dva kluba, svi ostali imaju samo po jednoga.
A upravo to sljedeće kolo Kupa donijet će velikogoričkim momčadima nove, zanimljive protivnike. Gorica će igrati protiv Lokomotive, a na Udarnik stiže Osijek. Danas bi vjerojatno svi rekli da Kurilovec nema šansi, ali se s trupama Perice Vidaka nikada ne zna iako su danas na gostovanju protiv Jaruna zabilježili prvi prvenstveni poraz u Trećoj HNL Središte. Bilo je 3:1 za domaćine.
Od HNK Gorice, pak, svi očekuju pobjedu jer Lokomotiva nije ona moćna momčad od prošle sezone. No, niti tu nije sve baš tako kristalno jasno. Trebat će Gorica puno raditi da tu ”očekivanu” pobjedu i ostvari.