Dinamo – Gorica, derbi Prve HNL: Mogu li Goričani ponoviti uspjeh s posljednjeg gostovanja u Maksimiru? Odigrali su muški i slavili s 3:2

dinamo - gorica
Stanje na semaforu nakon posljednjeg gostovanja Gorice u Maksimiru / Foto: Gorica.info

Dinamo – Gorica danas je pravi derbi Prve HNL. Direktan okršaj prvog i drugog na tablici. Gorica će u osmom kolu danas u 15 sati krenuti u još jedan pokušaj da sruši najnegativniju tradiciju od kada se natječe u prvoj ligi.

U osam međusobnih ligaških ogleda Gorica nijednom nije slavila protiv Dinama, a remi je izvukla samo jednom. Naime, u zadnjem susretu ovih dviju ekipa, na velikogoričkom Gradskom stadionu završilo je bez pogodaka. Dinamo je ove sezone još uvijek neporažen u ligi, dok je Gorica izgubila od Osijeka u gostima.

Gorica u utakmicu ulazi s drugog mjesta na tablici, iza Dinama koji ima ima isti broj bodova kao i Gorica – 16, no ima bolju gol-razliku. Dinamo ima utakmicu manje od Gorice.

U prošlom kolu, Dinamo je, nakon dva majstorska pogotka Oršića iz slobodnjaka, u gostima svladao Varaždin 2:1. Gorica je istim rezultatom slavila kod kuće protiv Hajduka, nakon dramatične završnice utakmice i Kahlinine obrane penala u 110.minuti utakmice.

Gorica je na zadnjem gostovanju kod Dinama pobijedila unatoč promašenom penalu / Foto: Gorica.info

No, posljednji puta kada je Gorica gostovala na Maksimiru, na kraju je slavila. Bila je to prijateljska i pripremna utakmica odigrana 23. svibnja ove godine, nakon gotovo tromjesečne prvenstvene stanke zbog koronavirusa. Gorica je dobila s 3:2. Dinamo je poveo zgoditkom Majera, izjednačio je Suk i tako je završilo prvo poluvrijeme. Drugo poluvrijeme prošlo je u potpunoj dominaciji gostiju. Već u 52. minuti sudac svira penal za Goricu, ali Cherif Ndiaye nije bio precizan, ali nakon devet minuta upravo on dovodi Goričane u vodstvo. Golubickas u 79. minuti povećava na 3:1, a četiri minute kasnije Ćuže postavlja konačan rezultat.

– Dinamo je Dinamo! Zna se što taj klub znači u okvirima HNL-a, ali već smo mi pokazali da se i s takvim protivnikom možemo nositi. Idemo u Maksimir pobijediti i preuzeti prvo mjesto na tablici. Naravno da Dinamu ide uloga favorita, no i nas će se tu nešto pitati. Uvjeren sam da ćemo imati svoju šansu, a na nama je da je iskoristimo – kazao je napadač HNK Gorice Dario Špikić za klupsku internetsku stranicu.

Goričani se, dakle, nadaju da bi napokon mogli dobiti Dinamo i u natjecateljskoj utakmici. Dinamo nakon ove utakmice ima europske obaveze – u četvrtak kod kuće dočekuju nizozemski Feyenoord. Može li Gorica uspjeti oteti bodove Dinamu na krilima najboljih strijelaca lige, Mudrinskog i Lovrića?Dinamo – Gorica danas od 15 sati. Ne propustite derbi.