Izlet goričkih nogometaša na istok Zagreba: Gorici malo falilo do boda protiv Dinama, Kurilovec preokretom do pobjede protiv HAŠK-a Gorica bi vjerojatno osvojila barem bod da je u sastavu bio Kristijan Lovrić, no nije ga bilo niti na klupi /// Prije utakmice HNK Gorica objavila je da ima igrača pozitivnog na koronavirus, ali nisu naveli njegovo ime

gorica kurilovec
Dramatično je bilo i na travnjaku i na nebu iznad Maksimira / Foto: Gorica.info

Dva najbolja velikogorička nogometna kluba, Gorica i Kurilovec, gostovala su u subotu poslijepodne na istoku Zagreba. Gorica je igrala derbi 8. kola Prve HNL kod Dinama na Maksimiru, dok je Kurilovec na obližnjoj Peščenici u 11. kolu Treće HNL Središte gostovao kod HAŠK-a.

Dinamo je bolje otvorio utakmicu, ali je Gorica vrlo brzo uspostavila ravnotežu, pa čak i preuzela blagu inicijativu. No ta je inicijativa bila bez učinka jer nije bilo onog posljednjeg dodavanja koje bi nekoga gurnulo u šansu za gol. Goričani su prosvjedovali u 19. minuti kada je Mudrinski pao u Dinamovom šesnaestercu nakon duela s Lauritsenom. Bebek je samo odmahnuo rukom. I onda je u samo četiri minute Dinamo postigao dva gola. Točnije, golove je zabio švicarski reprezentativac u plavom dresu Mario Gavranović. Teško se oteti dojmu da je gorička obrana trebala i morala oba puta bolje reagirati, posebno kod drugog gola koji je postignut u Dinamovoj akciji koja je počela nakon krivog dodavanja Čabraje.

Dinamov trener Zoran Mamić u poluvremenu vadi brzog Kastratija i ubacuje Joška Gvardiola kao trećeg stopera. Gorica to kažnjava također u samo četiri minute. Prvo Mudrinski daje svoj šesti gol ove sezone, a četiri minute kasnije Hamad je promiješao Dinamovu obranu i zabio za 2:2.

Gavranović treći puta matira Kahlinu nakon dodavanja Oršića u rupu koja se stvorila u goričkoj obrani. I to je, otprilike, bilo sve. Šteta, komentirali su navijači Gorice nakon utakmice jer su stvarno bili blizu da uzmu bod. Rezultat je, dakle, bio isti kao i prigodom posljednjeg susreta ta dva kluba u Maksimiru, kada je u prijateljskoj utakmici krajem svibnja Gorica slavila s 3:2. No, bitna je ova Dinamova pobjeda nakon koje je pobjegao Gorici s kojom je do danas dijelio prvo mjesto s istim brojem bodova.

Gorica bi vjerojatno uspjela uzeti bodove da je u sastavu bio njihov najbolji igrač Kristijan Lovrić. No, njega nije uopće bilo u sastavu za derbi u Maksimiru. HNK Gorica je uoči utakmice objavila da je jedan njihov igrač bio pozitivan na koronavirus, ali da, sukladno pravilima o zaštiti osobnih podataka (GDPR-u), neće objaviti njegovo ime. Igrač je simptome imao u ponedjeljak i nije bio u kontaktu s ostalim igračima, stručnim stožerom ili ljudima iz kluba.

Malobrojni gledatelji na Maksimiru vidjeli su pet golova / Foto: Gorica.info

Kurilovec je, za razliku od Gorice, pobijedio HAŠK čiji je stadion možda kilometar zračne linije udaljen od Maksimira. Domaći su i tu poveli i s 1:0 je završilo prvo poluvrijeme. No, momčad Perice Vidaka nije niti pomišljala da se pomiri s tim rezultatom nego je u 62., 76. i 89. minuti u potpunosti preokrenula rezultat. Golove za Kurilovec postigli su Luka Sedlaček i dva puta Filip Hodak.

Nakon ovih utakmica i Gorica i Kurilovec ostali su drugi na ljestvicama svojih liga. Gorica, doduše, ima tri boda više od Osijeka (koji ima utakmicu manje), a Rijeka je četvrta s dvije utakmice manje od Gorice i četiri boda manje. Sutra Osijek može preskočiti Goricu ako pobijedi Lokomotivu s najmanje četiri gola razlike. Kurilovec je, pak, drugi u Trećoj HNL Središte iza Jaruna s bodom manje, ali i s utakmicom manje.

GNK DINAMO – HNK GORICA 3-2
ZAGREB. Stadion Maksimir. Sudac: Ivan Bebek. Pomoćnici: Robi Kezele i Luka Pajić (svi iz Rijeke). Četvrti sudac: Marko Cestarić (Sisak). VAR: Tihomir Pejin (Donji Miholjac). AVAR: Kruno Šarić (Županja). Delegat: Ante Vučemilović (Osijek).
STRIJELCi: 1-0 Gavranović (32), 2-0 Gavranović (36), 2-1 Mudrinski (46), 2-2 Hamad (50), 3-2 Gavranović (66)
DINAMO: Livaković – Stojanović, Theophile, Lauritsen, Leovac (od 62. Ivanušec) – Jakić, Franjić – Kastrati (od 46. Gvardiol), Majer (od 86. Burton), Oršić – Gavranović. Trener Zoran Mamić.
GORICA: Kahlina – Muhammed, Jovičić, Krizmanić, Čabraja – Babec, Kalik (od 73. Pršir) – Hamad (od 80. Doka), Suk, Špikić (od 68. Golubickas) – Mudrinski (od 73. Matar). Trener Valdas Dambrauskas.
ŽUTI KARTONI: Leovac, Majer (Dinamo), Čabraja, Kalik (Gorica)