Povijesni nastup za NK Kurilovec: Na Udarnik u 1/8 finala Kupa stiže zahuktali Bjeličin Osijek. Igra se bez gledatelja, ali je utakmica na HNTV-u

kurilovec
NK Kurilovec - NK Osijek, 1/8 finala Kupa, SRC Udarnik, subota 13:30 / Foto: Gorica.info

Drugi najbolji velikogorički nogometni klub, trećeligaš NK Kurilovec, u subotu 14.11. ugostit će NK Osijek, u svom povijesnom uspjehu u Hrvatskom nogometnom kupu. Naime, ovo je prvi put da Kurilovečani nastupaju u osmini finala Kupa, gdje neće imati nimalo lak zadatak jer dočekuju zahuktali Bjeličin Osijek.

Igrači Kurilovca tek su nedavno zbog zaraze unutar ekipe izašli iz samoizolacije. U međuvremenu su odigrali dvije domaće utakmice u kojima su osvojili tri boda. Prošlu je subotu u Kurilovec stigao krapinski Zagorec i odnio puni plijen. Dvaput je vodila ekipa iz Krapine i dvaput su Kurilovčani poravnavali rezultat, no u 89. minuti pobjedu je gostima donio Ivan Firer. Ovakav ishod nije bio previše iznenađujuć s obzirom da je to Kurilovcu bila prva utakmica nakon dva tjedna bez treninga.

Unatoč tome, na stare staze su se vratili već ove srijede, kad su s 3:1 rutinski pobjedili NK Maksimir. Iako je na poluvremenu bilo 1:0 za goste, u drugom dijelu su mrežu Maksimira tresli Čunčić, Sudar i Tominac te osigurali sva tri boda. Tom pobjedom Kurilovec je izbio na treće mjesto Treće HNL Središte, s dva boda i utakmicom manje od prvoplasiranog Jaruna.

Kup dvoboj s Osijekom bit će treća utakmica Kurilovca u samo tjedan dana, što je poprilično intenzivan tempo i za igrače u puno jačim ekipama. Ne pomaže ni činjenica da je protivnik u Prvoj HNL nanizao šest pobjeda. Niz je prekinut remijem na Poljudu protiv Hajduka, što je također zavidan rezultat. U tom nizu od šest pobjeda Osječana našla se i Gorica, koja je u zadnjim minutama utakmice pala na Gradskom vrtu nakon niza dvojbenih odluka sudca Vidulina.

– Maksimalno ozbiljno moramo ući i u ovu utakmicu. Poštujemo svakog protivnika, ali s druge strane želimo biti na visokoj razini, neovisno o tomu je li s druge strane trećeligaš ili prvoligaš. Radimo na tomu da nam momčad bude sasvim motivirana i fokusirana te da protivniku jednostavno ne ostavi prostora za nešto više – rekao je trener Osijeka Nenad Bjelica a prenio klupski internetski portal.

Osijek se u prošloj rundi Kupa također susreo s jednim trećeligašem. S 5:1 su deklasirali NK Crikvenicu koja igra u Trećoj HNL Zapad, gdje zauzima prvo mjesto. Dakle, moglo bi se reći da se radi o ekipi slične kvalitete kao Kurilovec. Kurilovčani su do povijesnog plasmana u osminu finala stigli preko Papuka iz Orahovice (4:0) i Vinogradara iz Mladine (6:0).

Prvog četvrtfinalista Kupa saznat ćemo nakon završetka utakmice koja počinje subotu u 13:30 sati. Utakmica će, nažalost, zbog pandemije koronavirusa biti zatvorena za gledateljstvo, no svi zainteresirani će ju moći ispratiti u izravnom prijenosu u programu HNTV-a.