Rukometaši Gorice pobijedili u derbiju i preuzeli prvo mjesto na tablici: Utakmicu protiv Sesveta dobili rezultatom 30:23

rukometaši gorice

Rukometaši Gorice u derbiju 1. Hrvatske rukometne lige pobijedili su Sesvete rezultatom 30:23 i preuzeli vodstvo na tablici. Nakon izjednačenog i nervoznog prvog poluvremena (12:12), naši su rukometaši u nastavak ušli puno odlučnije. Obrana je i dalje dobro funkcionirala, a napad je postao protočniji i brži. Sredinom drugog poluvremena Gorica odlazi na +8 i mirno utakmicu privodi kraju.

Kod goričkih rukometaša najučinkovitiji su bili Lucian Bura s 14 te Hrvoje Ceković sa 7 pogodaka. Zanimljivo da je Bura svoje golove postigao bez promašaja (14/14), a veliki obol pobjedi dao je i vratar Purić s 8 obrana. Kod gostiju najraspoloženiji je bio Darko Krndelj sa 6 golova.

Utakmicu bez nazočnosti publike rutinski je i bez pogrešaka vodio osječki sudački par Cindrić – Gonzurek. U sljedećem kolu, u srijedu 25. studenog, rukometaši Gorice dočekuju Poreč. (Matej Crnogaća)