Gorica – Varaždin 1-0: Bila je to jedna od onih utakmica nakon kojih će se pamtiti samo tri boda i sedmi prvenstveni gol Kristijana Lovrića

gorica - varaždin
Kristijan Lovrić ponovno je bio čovjek odluke

Gorica – Varaždin 1:0 u zaostaloj utakmici 10. kola Prve HNL. Goričani su time, s utakmicom manje, učvrstili treće mjesto na ljestvici iza prvog Dinama s tri i drugog Osijeka s jednim bodom viška.

Malo je toga bilo zanimljivo u toj utakmici igranoj po prohladnom vremenu na goričkom Gradskom stadionu, a i sve zanimljivo dogodilo se u prvih dvadesetak minuta susreta. U drugoj minuti Lovrić je završio dugu akciju domaćih udarcem s vrha šesnaesterca, ali je gostujući golman Horkaš izbacio loptu u korner. Minutu kasnije isto je završila akcija Gorice nakon udarca Hamada. U sedmoj minuti u šansi je bio Golubickas. U 20. VAR je odlučio da je na Lovriću postojao prekršaj u kaznenom prostoru, Lovrić je uzeo loptu i neobranjivo pucao.

Dvije minute poslije šansa za Varaždin, pucao je Obregon, a Kahlina maestralno obranio. I to je otprilike bilo sve bitno u susretu Gorica – Varaždin.

Kao što smo i najavili bila je to zahtjevna utakmica jer je Gorica bila izraziti favorit i svi su unaprijed na njen konto upisali tri boda. No, Varaždin, bez obzira što je vidljiv njegov trenutačni zaostatak u kvaliteti za Goricom, nije došao izgubiti nego se borio, ali jednostavno im nije išlo. Varaždinski trener Samir Toplak glasno je bodrio svoje igrače, davao im upute, povremeno se i svađao sa sucima, ali ništa od toga nije pomoglo.

Bitno je i da je Lovrić postigao svoj sedmi gol u ovom prvenstvu i time došao na drugo mjesto najboljih strijelaca lige s dva gola manje od prvoplasiranog Dinamovog igrača Marija Gavranovića. Kristijan Lovrić odigrao je osam susreta ove sezone, u sedam je bio u početnoj postavi. Prema statistici golove postiže svake 91 minute. Po toj frekvenciji davanja golova od Lovrića su bolji samo Gavranović (gol daje svakih 57 minuta) i drugi gorički golgeter Ognjen Mudrinski koji daje gol svakih 77 minuta.

Sljedeću prvenstvenu utakmicu Gorica igra kod kuće protiv Lokomotive u subotu, 28. studenog, u 17:05 sati.

Gorica - Varaždin

GORICA – VARAŽDIN 1-0
VELIKA GORICA. Gradski stadion. Bez gledatelja. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik). Pomoćnici: Hrvoje Radić (Split) i Goran Perica (Šibenik). Četvrti sudac: Ivana Martinčić (Koprivnica). VAR: Goran Gabrilo (Split). AVAR: Igor Krmar (Zagreb).
STRIJELAC: 1-0 Lovrić (20-11m)
GORICA: Kahlina – Doka, Steenvoorden, Jovičić, Čabraja – Kalik, Suk – Hamad (od 60. Špikić), Golubickas (od 60. Babec), Lovrić (od 86. Dvorneković) – Dieye (od 46. Mudrinski). Trener Valdas Dambrauskas.
VARAŽDIN: Horkaš – Milić, Grgec, Pellumbi – Memija (od 46 Tkalčić), Skorup, Elezi (od 46. Kolarić), Daničić (od 84. Delić) – Peco (od 64. Petković), Đurasek – Obregon (od 79. Benko). Trener Samir Toplak.
ŽUTI KARTONI: Kalik, Hamad (Gorica), Milić (Varaždin)