Gorica – Varaždin: Goričani su favoriti, ali ne smiju podcijeniti Varaždince bez obzira što su u posljednjih sedam kola osvojili samo jedan bod

gorica varaždin
Gorica spremno, ali oprezno dočekuje Varaždin

Samo tri dana nakon susreta sa Šibenikom na Šubićevcu, Gorica kod kuće dočekuje Varaždin. Utakmica će se odigrati u ponedjeljak u 18 sati. Gosti na Gradski stadion stižu kao pretposljednja momčad prvenstva s osam bodova, jednako kao i osmoplasirana Lokomotiva te posljednja Istra, koja ima i utakmicu manje.

Varaždin će u ovoj utakmici tražiti priliku da prekine negativan niz. Naime, u posljednjih sedam ligaških dvoboja osvojili su samo bod, i to u prošlom kolu, u petak protiv Lokomotive. Ovakvi rezultati pokrenuli su medijske spekulacije oko potencijalnog odlaska trenera Varaždina, Samira Toplaka.

S druge strane, Goričani su se u prvoj utakmici nakon pauze odmah dočekali na noge i nisu dopustili Šibeniku da ih iznenadi. Međutim, utakmica je bila popraćena jakom burom pa je stoga u prvom poluvremenu napadao Šibenik, a u drugom Gorica. Ovakve okolnosti spriječili su ekipu trenera Valdasa Dambrauskasa da pokaže u kakvom se stanju doista nalazi.

Dobre vijesti su da za nadolazeću utakmicu nema kartoniranih ni ozlijeđenih igrača, pa će Dambrauskas na raspolaganju imati kompletnu momčad. Upravo ova činjenica ulijeva nadu treneru, koji je na press konferenciji izjavio da je to glavni faktor koji će Gorici omogućiti da prebrodi ovo vrlo zahtjevno razdoblje, u kojem bi u mjesec dana trebali odigrati čak osam utakmica.

Utakmicu je komentirao i Matija Dvorneković, koji je u Šibeniku startao od prve minute: “Varaždin ima jako dobru, potentnu i mladu momčad. Moramo se jako dobro pripremiti, moramo biti jako oprezni, ali igramo doma i ne bježimo od uloge favorita. Tako se moramo i postaviti.”

U posljednja tri okršaja ovih dvaju ekipa, koja su se odigrala od dolaska Valdasa Dambrauskasa, imali smo priliku vidjeti sva tri moguća ishoda. U prvom krugu ove sezone, ujedno i prvom kolu, Gorica je na Stadionu Anđelko Herjavec deklasirala Varaždin s čak 5-1, iako je do 81. minute na semaforu stajao rezultat 1-1. U posljednjem susretu prošle sezone, Varaždin je u Velikoj Gorici slavio s 1-0, nakon dvojbenog penala koji je u pogodak pretvorio Domagoj Drožđek. Susret prije toga, koji se odigrao još u ožujku ove godine, završio je 2-2, nakon što je u 97. minuti iz penala za izjednačenje poentirao Lovrić.

Zbog epidemioloških mjera tribine su i dalje zatvorene za navijače, no svi zainteresirani utakmicu će imati priliku ispratiti u programu HNTV-a te Arene Sport 1.