Rukomet: Neprepoznatljiva Gorica nemoćna protiv Zameta, utakmica završila rezultatom 31:37

rukomet

U 10. kolu Paket24 Premijer lige rukometaši Gorice dočekali su na svom parketu momčad Zameta, predvođenu našim proslavljenim bivšim reprezentativcem Renatom Sulićem. Očekivao se dobar rukomet, pogotovo naših rukometaša koji su pobjedom u prošlotjednom derbiju zasjeli na vrh ljestvice.

Otvaranje utakmice upravo je išlo u tom smjeru jer su domaćini u 10. minuti imali vodstvo 6:4, mirnu i pametnu igru u napadu s čvrstom i organiziranom obranom. I onda su kola odjednom krenula nizbrdo.

Do 25. minute gosti postižu 11 golova, a Gorica samo dva – uz nekoliko promašenih zicera i dva sedmerca. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 12:18.

rukomet

Drugo poluvrijeme nažalost nije ponudilo bolju igru naših igrača, pogotovo u obrani. Primiti 37 golova na domaćem parketu ne može završiti drugačije nego zasluženim porazom.

Naši su vratari Purić i Sladoljev ukupno obranili samo četiri lopte, po dvije svaki. Tek nešto bolji od ostalih bili su Domagoj Grizelj s 10 te Dominik Gal sa 6 pogodaka.

Kod gostiju najučinkovitiji bili su Leon Ljevar i Renato Sulić s po 7 golova. Gostujući vratar Marin Sorić skupio je 10 obrana.

Konačni rezultat utakmice je 31: 37.

rukomet

Utakmicu je vodio zagrebački sudački par Matija Brodić i Matija Hodžić. Rukometaši Gorice su unatoč ovom porazu ostali vodeći na tablici s bodom prednosti ispred Varaždina i Poreča, ali i odigranom utakmicom više. (Matej Crnogaća)