Gorica prošla Lokomotivu 3:1: Ušli su u 1/4 finale nogometnog Kupa, Lovrić ponovno igrač utakmice, Kahlina opet skinuo jedanaesterac

Gorica prošla Lokomotivu
Slavlje nakon prvog Matarovog gola u dresu Gorice / Foto: Gorica.info

Gorica je prošla Lokomotivu u 1/8 finala nogometnog Kupa. Konačni rezultat bio je 3:1 i raduje što su se Goričani ponovno, nakon remija i poraza u prvenstvu, vratili navici pobjeđivanja.

No, nije bilo lagano. Iako je prvo poluvrijeme zarvšilo vodstvom domaćina 1:0, igralo se ravnopravno s po nekoliko šansi na svakoj strani, ali i raspoloženim vratarima koji su skidali i ono što su već svi vidjeli u mreži. Gol je pao u 30. minuti. Lovrić je prošao na desnu stranu, vratio loptu u sredinu, a na vrhu peterca samo ju je u mrežu skrenuo Josip Mitrović.

Lokomotiva je puno odlučnije krenula u drugo poluvrijeme i preuzela inicijativu. To joj se isplatilo već u 50. minuti. Ibrahim Aliyu zabio je za 1-1. Obrana Gorice loše je reagirala a Nigerijac Ibrahim Aliyu je na kraju iz blizine je ljevicom zakucao loptu pod prečku Kahlinina gola.

Potom je petnaestak minuta igra ponovno bila ravnopravna, pa je uslijedilo novih pet minuta dominacije gostiju. I onda – bljesak Gorice u 72. minuti. Lovrić napokon dolazi do prilike za udarac na omiljenoj poziciji, gađa dalji kut, i pogađa.

Pet minuta kasnije utakmica je praktično odlučena. Pvi gol u dresu Gorice zabio je Matar Dieye. Golubickas ga je lijepo pronašao na vrhu 16-terca, a Matar pogađa za veliko slavlje čitave momčadi.

Naravno, Gorica ne može bez drame na kraju, pa nakon Babecove ruke, VAR budi zaspalog suca koji, nakon kratkkog pregleda snimke, pokazuje na bijelu točku. Karačić puca a Kahlina fantastično brani. Gorica je prošla Lokomotivu.

Kahlina brani penal / Foto: Gorica.info

I slavlje u svlačionici, uz tradicionalnu pjesmu, moglo je početi.

Već u subotu na Gradski stadion stiže Osijek. Bit će to borba za sam vrh prvenstvene tablice. U toj borbi Gorica mora pobijediti.

GORICA – LOKOMOTIVA 3-1
VELIKA GORICA Gradski stadion. Bez gledatelja. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka). Pomoćnici: Robi Kezele (Rijeka) i Luka Pajić (Rijeka). Četvrti sudac: Marko Linić (Rijeka). VAR: Mario Zebec (Varaždin). AVAR: Borut Križarić (Čakovec).
STRIJELCI: 1-0 Mitrović (30), 1-1 Aliyu (50), 2-1 Lovrić (72), 3-1 Dieye (77)
GORICA: Kahlina – Doka, Jovičić, Krizmanić, Čabraja – Steenvoorden (od 75. Dvorneković), Babec – Mitrović (od 46. Golubickas), Hamad (od 75. Kalik), Lovrić (od 85. Špikić) – Dieye (od 89. Pršir). Trener Valdas Dambrauskas.
LOKOMOTIVA: Hendija – Karačić, Kolinger, Kovačić, Čeliković – Acquah (od 46. Kallaku), Cokaj (od 89. Jelavić) – Tahiraj (od 80. Đira), Chajija, Aliyu – Kovačević (od 46. Tuci). Trener Goran Tomić.
ŽUTI KARTONI: Jovičić, Hamad, Krizmanić, Babec (Gorica)