Bjeličin Osijek pao u Velikoj Gorici: HNK Gorica je bila toliko dominantna da Osječani mogu biti sretni s konačnim porazom od samo 4:1

bjeličin osijek
Bjeličin Osijek pao je u Gorici, slavlje u domaćoj svlačionici / Foto: HNK Gorica

Bjeličin Osijek pao je u Velikoj Gorici. Ponovno se nakon utakmice orila pjesma iz svlačionice Goričana, njihova sreća bila je ogromna.

Kako i ne bi kada im je Osijek u goste stigao kao favorit. Prvi na tablici, nepobjediv pod vodstvom Nenada Bjelice. I još k tome, Bjelica nikada kao trener nije izgubio od Gorice, samo je jednom, dok je bio u Dinamu, remizirao. Naviknuo je samo na pobjede. Ovaj puta mu je trener Gorice Valdas Dambrauskas postavio stupicu iz koje se nije znao spasiti.

I napravio je Bjelica svoj već standardni pritisak na suca na početku utakmice. Nakon jedne odluke koja mu se nije svidjela počeo je vikati i histerizirati uz aut liniju. Sudac Jović mu je pokazao žuti. Potom počinje show igrača Gorice.

Gorica je dominirala na terenu / Foto: Gorica.info

Već u 13. minuti 1:0. Špikić sjajnim driblingom na desnoj strani izbacuje braniča, dodaje Suku, čiji udarac odbija Ivušić, no tu je Matar, koji zabija. Špikić je bio uvjerljivo najbolji pojedinac na terenu u prvom poluvremenu, a čitava Gorica igrala je skladno, dodavanja su uglavnom išla kao na tekućoj traci, dominacija je bila očita. Imao je Osijek nekoliko (polu)prilika, ali ih je zaustavio Kahlina. S druge strane prvo ime bio je golman Ivušić koji je sjajno branio. Omjer udaraca u prvom poluvremenu 12:3 za Goricu sve govori o stanju na terenu u prvih 45 minuta.

Da je trebalo zabiti u prvom poluvremenu postalo je jasno već u 48. minuti kada Osijek nakon lošeg Kahlininog pokušaja hvatanja lopte izjednačava preko Miereza. Iako su mnogi pomislili da će se Bjeličin Osijek vratiti, Gorica je mudro preuzela sve konce igre u svoje ruke.

Spektakularan gol je u 54. minuti postigao Kalik za 2:1. Pogriješio je Ivušić, Kalik siječe izbačenu loptu na 35 metara od gola. Odlazi na lijevu stranu i puca. Ivušić je praktično već dotrčao do svog gola, ali Kalikov lob je neobranjiv – od prečke u gol. Gledao je sudac Jović VAR nekoliko minuta, ali sve je čisto.

Četiri puta su slavili igrači Gorice nakon postignutih pogodaka / Foto: Gorica.info

Jedanaest minuta kasnije 3:1, opet Kalik. Gorica je u kontri nakon Osijekova kornera, Špikić fantastičnom loptom pronašao Kalika, koji je loptu primio na svojoj polovici, sjurio se prema golu i mirno pogodio.

Još dvanaest minuta čekalo se do sljedećeg gola. Hrvoje Babec odigrao je savršenu loptu u dubinu, Mitrović je primio, zaobišao golmana Ivušića i pogodio za 4:1. Još je jednu dobru priliku do kraja imao Lovrić, ali Ivušić je ponovno pokazao da je jako dobar golman.

Ovaj tjedan, u ponedjeljak, Gorica je prošla u 1/4 finale Kupa nakon pobjede nad Lokomotivom (3:1), a u subotu je i Bjeličin Osijek pao u Velikoj Gorici. Velik tjedan za Goričane. Slijedi posljednje prvenstveno kolo, sljedeće nedjelje, 20. prosinca, Gorica ide na Poljud gdje je čeka Hajduk.

GORICA – OSIJEK 4-1
VELIKA GORICA. Gradski stadion. Bez gledatelja. Sudac: Fran Jović (Zagreb). Pomoćnici: Ivica Modrić (Zagreb) i Luka Pušić (Zagreb). Četvrti sudac: Marko Cestarić (Sisak). VAR: Ivan Bebek (Rijeka). AVAR: Igor Krmar (Zagreb).
STRIJELCI: 1-0 Matar (13), 1-1 Mierez (49), 2-1 Kalik (54), 3-1 Kalik (65), 4-1 Mitrović (77)
GORICA: Kahlina – Muhammed, Moro, Jovičić, Čabraja – Babec, Suk, Kalik (od 85. Golubickas) – Špikić (od 74. Mitrović), Lovrić (od 90. Hamad), Dieye (od 90. Dvorneković). Trener Valdas Dambrauskas.
OSIJEK: Ivušić – Igor Silva, Škorić, Majstorović, Jurčević (od 46. Lončar) – Vuković (od 46. Jugović) – Bočkaj (od 74. Mišković), Žaper, Lopa (od 61. Kleinheisler), Bohar – Mierez. Trener Nenad Bjelica.
ŽUTI KARTONI: Lovrić, Špikić, Moro (Gorica), trener Bjelica (Osijek)