U zaostalom susretu 6. kola Paket24 Premijer lige rukometaši Gorice ugostili su u Gradskoj dvorani momčad Poreča. Željeli su domaćini pobjedom zaključiti ovu po svemu neobičnu, ali iznimno uspješnu rukometnu godinu.
I sve do 48. minute ništa nije ukazivalo da će bodovi otići put Istre. Rukometaši Gorice održavali stalnu prednost od dva do četiri gola razlike, koliko je bilo i na poluvremenu (11:7). U nastavku sličan scenarij sve do već spomenute 48. minute kada je Gal zabio za vodstvo 19:15. I tada počinje „crna rupa“ u igri naših rukometaša.
Punih devet minuta nisu uspjeli postići zgoditak, a primili su ih čak sedam. Nekoliko neiskorištenih zicera i čak dva sedmerca bilo je dovoljno za preokret gostiju. U 57. minuti semafor pokazuje 19:22 i tu je priči bio kraj. Do kraja utakmice Čakarić je samo uljepšao rezultat za konačnih 20:22.
Kod domaćina najučinkovitiji je bio Bura s pet pogodaka, ali uz veliku potrošnju lopti (5/12). Sladoljev je imao 30% obrana (11/32), uz jedan obranjeni sedmerac.
Kod gostiju se istaknuo Medved sa sedam pogodaka, uz samo jedan promašaj. Vratar Vekić skupio je 14 obrana (14/33).
Utakmicu je vodio varaždinski sudački par Bosak i Herceg.
Unatoč porazu rukometaši Gorice zadržali su vodeće mjesto na tablici. Slijedi prvenstvena pauza zbog reprezentativnih priprema i Svjetskog prvenstva u Egiptu. Prvenstvo se nastavlja u veljači, nadamo se i s gledateljima na tribini.
.
Bilo bu bolje drugi put! Glave gore!