Gorica – Šibenik 1:0: Bila je to jedna od onih utakmica nakon kojih se pamti samo rezultat, ali baš se na takvim utakmicama gradi konačni uspjeh

gorica šibenik
Idilično je izgledao ambijent utakmice Gorica - Šibenik, ali samo ako ste ga promatrali na TV-u / Foto: Gorica.info

Gorica – Šibenik 1:0, strijelac Hrvoje Babec. Vjerojatno će samo to ostati zabilježeno nakon ove utakmice 21. kola Prve HNL. No, upravo takve utakmice, u kojima se osvoje bodovi bez senzacionalne igre i dojmljivih poteza, su one na kojima se gradi konačan uspjeh. A taj uspjeh je za Goričane osiguravanje plasmana u Europu nakon ove sezone.

Idilično je izgledao Gradski stadion u Velikoj Gorici ove subote. Sunce i modro nebo s pokojim oblakom. Kao iz bajke, ali samo ako ste tu scenu gledali iz fotelje u zagrijanom domu na nekom od Arena Sport programa koje prenose Prvu HNL. Na stadionu je bilo izuzetno hladno, temperatura se kretala oko minus četiri, ali je osjećaj hladnoće pojačavao solidno jak sjeverni vjetar koji je, uz hladnoću, i onemogućavao normalnu igru. I teren je bio smrznut, tako da od ljepote nogometa nije bilo gotovo ništa.

Iz prvog poluvremena, dok su Šibenčani napadali uz pomoć vjetra, treba izdvojiti solidan udarac Jurića u 27. minuti, ali i još ljepšu obranu Banića. Šibnčani su u tom poluvremenu sve do pred kraj imali inicijativu, ali bez rezultata.

Drugo poluvrijeme obilježilo je pravo more krivih dodavanja, čudnih odbijanja lopte, izbacivanja i napucavanja. U 71. minuti Špikić je izveo korner s lijeve strane, poslao loptu u peterac, a tamo je najspretniji bio Babec, koji je Goricu doveo u vodstvo svojim drugim golom ove sezone.

Slavlje nakon gola Hrvoja Babeca / Foto: Gorica.info

Šibenčani kreću u posljednjim minutama po izjednačenje, Gorica se malo pogubila, gosti u prvoj minuti sudačke nadoknade pogađaju prečku. Potom traže jedanaesterac zbog navodnog igranja ruke nekog od domaćih u kaznenom prostoru. Sudac Batinić, nakon VAR provjere, ostaje nijem. Situacija bi mogla biti sporna i zacijelo će biti pomno analizirana nakon utakmice. No, to neće promijeniti ništa. Gorica – Šibenik 1:0.

Gorčani su time učvrstili treću poziciju i dodali još jedan kamenčić u mozaik na putu do konačnog cilja i uspjeha – plasmana u neko europsko natjecanje.

Već u srijedu u Veliku Goricu stiže Rijeka na zaostalu utakmicu 9. kola. Susret počinje u 17 sati.

GORICA – ŠIBENIK 1-0
VELIKA GORICA Gradski stadion. Bez gledatelja. Sudac: Damir Batinić (Osijek). Pomoćnici: Goran Pataki (Đakovo) i Dino Knez (Osijek). Četvrti sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). VAR: Dario Bel (Osijek). AVAR: Tomislav Petrović (Valpovo).
STRIJELAC: 1-0 Babec (71)
GORICA: Banić – Doka, Steenvoorden, Jovičić, Krizmanić – Babec, Suk (od 46. Dvorneković) – Špikić, Kalik (od 72. Pršir), Hamad (od 46. Mitrović) – Dieye (od 46. Mudrinski). Trener Siniša Oreščanin.
ŠIBENIK: Labrović – Pandža, Schildenfeld, Bilić (od 86. Mina) – Todoroski (od 76. Pajić), Alimi, Ćurić, Kvesić (od 86. Martin) – Ampem (od 76. Španja), Rak (od 76. Bailone) – Jurić. Trener: Krunoslav Rendulić.
ŽUTI KARTONI: Kalik (Gorica)