HNK Gorica protutnjala kroz Kranjčevićevu kao brzi vlak: Steenvoorden, Matar i Mitrović za tri boda protiv Lokomotive

gorica kao brzi vlak
Gorica je kao brzi vlak protutnjala Kranjčevićevom ulicom

Protutnjala je HNK Gorica kroz Kranjčevićevu kao brzi vlak i odnijela tri boda za Veliku Goricu. Na kraju je bilo Lokomotiva – Gorica 0:3, pobjeda kojoj se nema što prigovoriti.

Tražio je prije utakmice trener Gorice Siniša Oreščanin od svojih igrača da i kod Lokomotive sačuvaju netaknutu mrežu kao i na prethodne tri utakmice, ali i da napad bude bolji. Uz njega je tada bio i Steeenvoorden koji je do kraja pojednostavio cijelu filozofiju nogometa: “Stvar je vrlo jednostavna, ako sačuvaš svoju mrežu i zabiješ, pobijedio si”.

I upravo je Steenvoorden glavom nakon kornera Lovrića u 10. minuti prvi načeo mrežu Lokomotive. Prije toga, na samom početku utakmice, golman Gorice Ivan Banić ponovno je pokazao da je u sjajnoj formi. I ponovno je, uz pomoć obrane, sačuvao mrežu i ispunio želju Oreščaninu.

Nije to bila utakmica u kojoj se umiralo u ljepoti. Upravo suprotno. Sve je izgledalo kao partija šaha u kojoj se važe svaki potez, no kako se bližio kraj Lokomotiva se sve više otvarala i time ostavljala Gorici više prostora za protunapade.

Tako se došlo i do 74. minute. Hamad je oduzeo loptu, gurnuo za Matara, koji je imao Mitrovića u sredini, no sam je to odlučio završiti i ljevicom pogodio u suprotnu malu mrežicu.

Devet minuta kasnije stiže i točka na i. Krešimir Krizmanić napravio je ogroman posao, doveo loptu do Lovrića u sjajnoj poziciji, njegov udarac obranio je golman Santini, no odbijenu loptu dohvatio je Matar. Vratio je za Mitrovića, koji ne propušta priliku.

I to je otprilike bilo to. Ukupno smo vidjeli 14 udaraca (Lokomotiva 6, Gorica 8), od toga ih je devet bilo u okvir (Lokomotiva 5, Gorica 4), lopta je više bila u nogama domaćina s omjerom 54% prema 46%. Opet pobjednička pjesma u svlačionici. Gorica kao brzi vlak odlazi prema jugu u svoj grad i nosi tri izuzetno bitna boda u borbi za Europu.

U sljedećem kolu za tjedan dana na gorički Gradski stadion stiže Istra 1961. Gorica je u tom susretu, da malo pretjeramo, megafavorit. A vrlo često je upravo to (pre)veliki teret. Posebno kada se protivnik, kao u ovom slučaju Istra, grčevito bori za ostanak u Prvoj HNL.

LOKOMOTIVA – GORICA 0-3
ZAGREB Nogometni stadion Zagreb. Bez gledatelja. Sudac: Dario Bel (Osijek). Pomoćnici: Ivan Janić (Ilok) i Kristijan Novosel (Gat). Četvrti sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). VAR: Ivan Bebek (Rijeka). AVAR: Robi Kezele (Rijeka).
STRIJELCI: 0-1 Steenvoorden (10), 0-2 Dieye (74), 0-3 Mitrović (83)
LOKOMOTIVA: Santini – Cipetić, Papadopoulos, Osmanković (od 68. Cokaj), Pivarić – Đira, Marić (od 76. Marin), Petrak – Aliyu, Kallaku (od 46. Chajia) – Hadžić. Trener Jerko Leko.
GORICA: Banić – Muhammed, Moro, Steenvoorden, Krizmanić – Babec (od 87. Pršir), Suk – Dvorneković (od 55. Hamad), Kalik (od 67. Mitrović), Lovrić – Mudrinski (od 55. Dieye). Trener Siniša Oreščanin.
ŽUTI KARTON: Petrak (Lokomotiva), Mudrinski, Kalik, Moro (Gorica)