Gorica – Istra 2-1: Vrlo važni bodovi za Europu ostali u Velikoj Gorici, kapetan Kristijan Kahlina ipak seli u bugarski Ludogorec

gorica istra
Slobodnjak Kristijana Lovrića završio je na prečki. Gorica - Istra 2:1 / Foto. Gorica.info

Gorica – Istra 2:1, tri vrlo važna boda u borbi za Europu ostaju kod kuće. To je, otprilike, najvažnije s današnje utakmice 23. kola Prve HNL. No, činjenica je da se Gorica ponovno mučila s gostima iz Pule, ali je na jedvite jade ipak uspjela pobijediti.

Blijeda Gorica u prvom poluvremenu i nešto agilnija u drugom, gosti čvrsti s opasnim protunapadima. Srećom da je Ivan Banić opet imao svoj dan.

Istra je povela u 25. minuti. Hassane Bande je primio loptu na sedam, osam metara i vješto, iz okreta pogodio donji kut Banićeva gola. Imali su domaćini i jednu prečku, nakon kornera glavom je šutirao Steenvoorden. I jedan opravdano poništeni gol zbog zaleđa.

U poluvremenu je izašao indisponirani Hamad, a zamijenio ga je Mitrović koji je unio živost u igru. U 50. minuti Doka i Suk su kombiniraju na desnoj strani, Nizozemac je u sredini potražio i pronašao Lovrića, a on je ljevicom pogodio bliži kut za svoj 15. prvenstveni gol ove sezone.

U 74. minuti lijepa kombinacija Gorice na desnoj strani, lopta je došla do Mitrovića, koji je pronašao Mudrinskog u sredini, a on glavom zabio za preokret! Gorica – Istra 2:1. Do kraja utakmice još jedna prečka (Lovrić iz slobodnog udarca) i još jedan opravdano poništen gol domaćina zbog zaleđa.

No, glavna nedjeljna vijest iz tabora goričkog prvoligaša je odlazak kapetana i golmana Kristijana Kahline u bugarski Ludogorec. Trebao je taj transfer biti realiziran tijekom zimskog prelaznog roka, ali je put bugarskog prvaka tada otišao samo trener Goričana Valdas Dambrauskas.

Sada je Kahlina, inače rekorder budući je za Goricu odigrao 151 utakmicu u nizu bez ijednog izostanka zbog ozljede, kartona ili nečeg trećeg.

Ludogorec je u zimskog prelaznom roku doveo golmana iz Nizozemske koji se nakon nekoliko dana vratio kući. Sada će, neslužbeno se doznaje, Kahlina otići u Bugarsku na posudbu s tim da ga Ludogorec mora otkupiti na ljeto. U kuloarima se priča o transferu vrijednom milijun kuna.

Kahlina je postao legenda goričkog prvoligaša, a nasljedit će ga odlični Ivan Banić koji je dugo bio u njegovoj sjeni. Banić je odlično iskoristio priliku koja mu se pružila budući je Kahlina slomio prst u posljednjoj jesenskoj utakmici protiv Hajduka. Tada je dao svoj veliki doprinos pobjedi 4:2, a posljednjih 15-ak minuta branio je sa slomljenim prstom.

Pred Goricom je tjedan dana odmora, a sljedeće nedjelje u Gradskom vrtu igra protiv Osijeka.

GORICA – ISTRA 2-1
VELIKA GORICA. Gradski stadion. Bez gledatelja. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Borut Križarić (Čakovec) i Nikola Kečkiš (Virovitica). Četvrti sudac: Ante Čuljak (Zagreb). VAR: Dario Bel (Osijek). AVAR: Ivica Modrić (Zagreb).
STRIJELCI: 0-1 Bande (25), 1-1 Lovrić (50), 2-1 Mudrinski (74)
GORICA: Banić – Doka (od 76. Musa), Steenvoorden, Jovičić, Krizmanić – Babec, Suk – Špikić (od 69. Dvorneković), Hamad (od 46. Mitrović, od 90. Junior), Lovrić – Matar (od 69. Mudrinski). Trener Siniša Oreščanin.
ISTRA 1961: Lučić – Joao Silva (od 83. Hujber), Šutalo, Bosančić – Gržan, Blagojević, Perera (od 83. Guzina), Navarro – Špoljarić (od 54. Lončar) – Bande (od 71. Vuk), Hara. Trener Danijel Jumić.
ŽUTI KARTONI: Lovrić (Gorica), Perera (Istra 1961)