Gorica – Rijeka 3-4: Goričani dobili jasno upozorenje da je Europa ipak još daleko, a u zadnjih 15 minuta izbjegnuta je totalna katastrofa

gorica
HNK Gorica je prije početka utakmice poslala poruku teško ozlijeđenom suigraču Suku. A nakon toga je počela drama... / Foto: HNK Gorica

Gorica – Rijeka 3:4. Tako je nakon subotnje utakmice stajalo na semaforu Gradskog stadiona u Velikoj Gorici. No, iza tog tijesnog rezultata stoji drama koja je doslovce do 74. minute izgledala kao katastrofa Gorice, koja je čak mirisala na onaj megaporaz od Hajduka na Poljudu od 6:0.

Do tih posljednjih dvadesetak minuta utakmice, kada se regularnom dijelu pribroji 5 minuta sudačke nadoknade, svaki je Rijekin napad završavao šansom za gol, a četiri puta se mreža danas lošeg Banića i zatresla. Gorica je nešto kombinirala, čak je i pucala, imala loptu više u nogama, ali sve je to bilo jalovo i bezopasno.

I momčad s kojom je susret započeo Siniša Oreščanin iznenadila je mnoge. Nije bilo Lovrića, Mitrovića niti Nimelyja koji su ušli u drugom poluvremenu. I to je, na kraju, donijelo prevagu Gorici koja je pokušala stići 0:4. Postigli su Goričani i četvrti gol, ali je opravdano poništen. Lovrić je, naime, prerano pucao iz slobodnjaka i zatresao mrežu Riječana.

Ovaj poraz je svojevrsno otreženjenje za Goricu ako je previše poletjela u visine. Treće mjesto na tablici je odlično, kao i plasman u polufinale Kupa. Da, osjeti se miris nekog europskog natjecanja… Ali Europa je danas, devet kola prije kraja prvenstva, još uvijek daleko.

U igri je 27 bodova, Gorica je i dalje treća, ali sada sa samo 6 bodova više od Rijeke. Peti je zasad Hajduk s devet bodova manje, ali i s dvije utakmice manje od Gorice. Što se, pak, tiče Kupa, tamo Goricu u polufinalu u Maksimiru očekuje Dinamo.

I kao što kažu u Stožeru da su sljedeća dva tjedna ključna, za Goricu su dvije sljedeće utakmice stvarno ključne. U goste stižu Varaždin i Slaven Belupo, a sve osim šest bodova na kontu Gorice, trenutačno trećeplasiranu momčad stavit će u more kombinacija i ovisnosti o drugima u borbi za Europu. A to nitko tko navija za Goricu ne želi.

Gorčani su se danas prije početka utakmice fotografirali u posebnim majicama kojima su poslali poruku podrške svom suigraču Joyeju Suku koji je operiran nakon teške ozljede u utakmici s Dinamom. Veznjak Gorice morat će pauzirati barem šest mjeseci.

Na majicama im je pisalo: Veel sterkte, strijder. To na nizozemskom znači: Puno sreće, ratniče.

GORICA – RIJEKA 3-4
VELIKA GORICA Gradski stadion. Bez gledatelja. Sudac: Duje Strukan (Split). Pomoćnici: Goran Perica (Šibenik) i Vice Vidović (Split). Četvrti sudac: Dario Kulušić (Šibenik). VAR: Ivan Vučković (Zagreb). AVAR: Igor Krmar (Zagreb).
STRIJELCI: 0-1 Andrijašević (11), 0-2 Drmić (13), 0-3 Drmić (50), 0-4 Gnezda Čerin (64), 1-4 Mitrović (74), 2-4 Mudrinski (83), 3-4 Galović (85-ag)
GORICA: Banić – Doka, Steenvoorden, Jovičić, Krizmanić – Babec, Junior (od 55. Pršir) – Hamad (od 71. Mitrović), Kalik (od 55. Nimely), Špikić (od 46. Lovrić) – Matar (od 71. Mudrinski). Trener Siniša Oreščanin.
RIJEKA: Nevistić – Tomečak, Galović, Capan, Štefulj – Gnezda Čerin (od 75. Mudražija), Lončar – Murić (od 89. Liber), Andrijašević, Menalo (od 89. Pavičić) – Drmić (od 71. Kulenović). Trener Goran Tomić.
ŽUTI KARTONI: Nimely, Jovičić (Gorica), Štefulj, Andrijašević (Rijeka)
CRVENI KARTONI: Nimely (Gorica)