Nezaustavljivi NK Kurilovec suvereno na vrhu Treće HNL Središte: Upisana i peta pobjeda za redom, bili su bolji od Lučkog i s igračem manje

kurilovec
NK Kurilovec postigao je šest pobjeda za redom u Trećoj HNL Središte / Foto: NK Kurilovec

Drugi najbolji velikogorički nogometni klub, NK Kurilovec, u nastavku sezone Treće HNL Središte upisao je petu pobjedu zaredom. Nakon nastavke sezone, prvo su u gostima pali Ponikve (1:2), Vrbovec (0:2) i Trešnjevka (0:6). Zatim je u Velikoj Gorici gostovala Segesta, a Kurilovčani su tu utakmicu pobijedili rezultatom 2:0.

Ovaj vikend na red je došlo gostovanje u Lučkom. Očekivala se vrlo zanimljiva utakmica jer Lučko vodi upravo bivši trener Kurilovca, Perica Vidak. Također, radi se o ekipi koja ima ambicije za vrh i pokušava se vratiti u Drugu HNL.

U prvom poluvremenu, u kojem nije izostalo verbalnih sukoba između dvaju strana, bolja momčad su bili Kurilovčani. Međutim, na odmor su s prednošću otišli domaćini. Udarac Davida Zabeca s ruba šesnaesterca bio je neobranjiv za Debijađija i od vratnice se odbio u gol.

Nakon poluvremena na izjednačenje nije trebalo dugo čekati. Već u 49. minuti izjednačio je Cruz, brazilski napadač na posudbi iz Gorice. Nakon loše procjene domaćeg vratara, Cruz je loptu poslao u prazan gol. Međutim, 10 minuta kasnije drugi žuti zaradio je Petar Lucijan Čurek i Kurilovec je ostao s igračem manje. Ali ni to nije bilo dovoljno za domaćine jer u 68. ponovo poentira Cruz i taj rezultat je ostao do kraja.

Kurilovec je trenutačno prvoplasirana ekipa lige jer je Jarun u posljednja tri kola upisao dva remija, sa Zagorcem i Španskim, i tako izgubio vodeću poziciju. U srijedu na ŠRC Udarniku gostuje Dugo Selo, a u nedjelju Kurilovec ide u goste u Mače kod Gaja. Ponovo se radi o dvije zahtjevne utakmice jer su ovo ekipe koje drže šesto i peto mjesto na tablici.