Prvenstvo Hrvatske za atletičare: Velikogorički trkač Dino Bošnjak osvojio trostruku zlatnu krunu

dino

Na pojedinačnom seniorskom Prvenstvu Hrvatske za atletičare i atletičarke, održanom u Karlovcu, gorički atletičar Dino Bošnjak još je jednom dokazao da mu u njegovim disciplinama nema dostojnog protivnika. Tako se okitio zlatom na 1500, 3000 i 5000 metara postavši trostrukim prvakom Hrvatske, što na tom natjecanju nikome nije pošlo za rukom ili nogom.

dino

Atletski klub Velika Gorica

U sve tri utrke bio je dominantan, kontrolirajući i utrku i suparnike, da bi završnim sprintom osigurao pobjedu. U utrci na 1500 metara pobijedio je rezultatom 3:54,31. Zlato na 3000 metara osigurao je vremenom 8:35,34, a ono na 5000 metara s 14:53,54.

Pred Dinom slijede utrke na europskoj razini, kad će se moći evaluirati vrijednost ovih rezultata, kao i mogućnost da se proba uhvatiti olimpijska norma.