Gorica – Spišski Rytieri 93-69: Bikovi furiozno otvorili europsku sezonu u Alpe Adria kupu

bikovi
Popularni gorički Bikovi sjajno su otvorili europsku sezonu / Foto: Matej Crnogaća

U prvom kolu Alpe Adria kupa košarkaši Gorice uvjerljivo su svladali prvaka Slovačke, momčad Spišski Rytieri, rezultatom 93:69. Furiozno su Bikovi otvorili europsku sezonu.

Samo u prvoj četvrtini gosti su bili ravnopravan protivnik, ali prvenstveno zbog rezerviranosti Sesarovih košarkaša. Sredinom prvog perioda gosti su i poveli sa šest koševa razlike (11:17), no od tada naši su košarkaši nametnuli ritam kojeg gosti nisu mogli pratiti. Posebna su dobra bila otvaranja treće (7:0) i četvrte četvrtine (10:0), nakon čega su gosti i psihički sve više tonuli. Sredinom posljednje dionice naši su košarkaši stigli do najveće prednosti od 35 koševa (84:49), nakon čega Sesar pruža priliku i igračima s klupe. Do kraja utakmice gosti su uspjeli ublažiti poraz na ipak pristojnijih -24.

Kod domaćina najučinkovitiji su bili Kalajžić sa 16 koševa, 5 skokova i 8 asistencija te Kapusta sa 7 koševa i čak 13 asistencija. Veliki obol pobjedi dali su dvoznamenkastim učinkom Baković s 15, Savić s 13 te Cinac s 11 koševa.

Kod gostiju, koji su došli samo s osmoricom igrača, bolji od ostalih bili su Batka s 20 te Gavrilović s 13 koševa. Najsvestraniju partiju pružio je Amerikanac Dressler s 10 koševa, 8 skokova i 7 asistencija.

Bikovi se vraćaju domaćim obvezama gdje ih očekuju dva teška gostovanja – protiv Cibone i Splita. Nakon dvije uvodne pobjede protiv Šibenke i Alkara, te ove večerašnje protiv prvaka Slovačke, vjerujemo da košarkaši Gorice mogu nastaviti s dobrim igrama zadržati vrh tablice.