Košarkaši Gorice rutinski do treće prvenstvene pobjede: Nadigrali Sonik s rezultatom 88:70

sonik

U petom kolu HT Premijer lige gorički su se košarkaši vratili na pobjedničke staze. Nakon dva uzastopna poraza na gostovanjima kod Cibone i Splita, ceh su platili košarkaši zadarskog Sonik Puntamike. Bikovi su slavili s rezultatom 88:70.

Sesarovi košarkaši ozbiljno su ušli u utakmicu i od samog početka nametnuli ritam kojeg gosti nisu mogli pratiti. Već nakon prve četvrtine Gorica je imala +12, a najveću prednost ostvarili su početkom posljednje dionice kad je semafor pokazivao +25. Tada je Sesar dao priliku svim igračima s klupe kako bi osjetili prvoligaške minute, što su gosti iskoristili i malo ublažili poraz.

sonik

Kod domaćina najučinkovitiji su bili Uljarević s 18 te Cinac s 14 koševa, dok je kod gostiju najraspoloženiji bio Vučić sa 17 ubačaja.

Ovom se pobjedom Gorica probila na 6. mjesto s omjerom 3 pobjede i 2 poraza, a u sljedećem kolu čeka je neugodno gostovanje u Zaboku.