Gorica se vraća kući sa sva tri boda iz Koprivnice: Kalik s dva gola glavom prizemljio Slaven Belupo i proslavio rođendan

anthony kalik
Anthony Kalik riješio je dvoboj Slaven Belupa i Gorice

Anthony Kalik riješio je dvoboj Gorice u Koprivnici protiv Slaven Belupa. Koprivničanci su, nakon lošeg starta u prvenstvu, bili osokoljeni jer su prošli vikend pobijedili Hajduk, pa su im porasli i apetiti protiv HNK Gorice.

U kadru za utakmicu nije bilo najboljeg igrača Gorice Kristijana Lovrića. Budući je trener Krunoslav Rendulić u četvrtak, u najavi dvoboja u Koprivnici, istaknuo kako su svi spremni i zdravi, osim Juniora koji je već duže ozlijeđen, izostanak Lovrića bio je svojevrsno iznenađenje. A Gorica je, nakon maglovitog dvoboja i poraza od Dinama prošlog vikenda, morala ići na pobjedu u Koprivnici.

Utakmica je bila čvrsta, u prvih dvadesetak minuta čak i dosadna. No, onda je krenulo… Prvo šansa za Matara koji je, po tko zna koji puta, promašio veliku priliku. Goričani su držali loptu i diktirali tempo. Kada se već činilo da će se na odmor otići bez golova, gužva u šesnaestercu Gorice, Laušić je šutirao, lopta se odbila od nekog Goričana, prevarila Kotarskog i završila u mreži.

No, samo minutu kasnije korner za Goricu izvodi Fruk, a Kalik maestralno glavom šalje loptu uz stativu Slavenova gola. Činilo se da nema boljeg dara za Kalikov 24 rođendan.

No, pokazalo se da ima. Igrala se 62. minuta. Gorica vodi 2-1, strijelac je opet Kalik, opet glavom! Cheick Keita je pobjegao po lijevoj strani, poslao kvalitetan centaršut u sredinu, Kalik se još jednom “naklonio”, a navijači zapjevali “Sretan ti rođendan, sretan ti rođendan…”

Bilo je napeto do kraja. Kotarski je nekoliko puta lijepo intervenirao, jednom ga je spasila i prečka, ali bilo je šansi i na drugoj strani. Na kraju sva tri boda idu u Veliku Goricu. Šesti puta ovo prvenstvo čula se pobjednička pjesma iz svlačionice Gorice. Na kontu je ukupno 21 bod, time je Gorica preskočila Lokomotivu (ima tri boda manje i utakmicu manje), te je stigla Hajduk (isti broj bodova, ali Splićani imaju dvije utakmice manje).

Slijedi dva tjedna nove reprezentativne pauze, a nakon toga na gorički Gradski stadion stiže Lokomotiva. Utakmica će se igrati 21. studenog u 15 sati.

SLAVEN BELUPO – GORICA 1-2
KOPRIVNICA Stadion Ivan Kušek Apaš. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik). Pomoćnici: Alen Jakšić (Split) i Vice Vidović (Split). Četvrti sudac: Jakov Titlić (Hrvace). VAR: Dario Bel (Osijek). AVAR: Miro Grgić (Osijek).
STRIJELCI: 1-0 Laušić (43), 1-1 Kalik (45), 1-2 Kalik (62)
SLAVEN BELUPO: Čović – Bogojević, Van Bruggen, Soldo, Utin – Marina (od 73. Mlinarić) – Laušić (od 73. Hadžić), Zvonarek (od 87. Zirdum), Caimacov (od 61. Kocijan), Zapata (od 61. Monjac) – Krstanović. Trener Zoran Zekić.
GORICA: Kotarski – Doka, Jovičić, Krizmanić, Keita – Babec, Sarić (od 25. Pršir) – Delfi (od 78. Mitrović), Kalik (od 85. Janković), Fruk (od 85. Dvorneković) – Matar (od 78. Stojanovski). Trener Krunoslav Rendulić.
ŽUTI KARTONI: Zvonarek, Laušić (Slaven Belupo), Pršir, Doka, Jovičić, Kalik (Gorica)