Gorica – Lokomotiva 2-2: Goričani ovaj puta iz magle izvukli bod, ali su već zaboravili zadnju pobjedu kod kuće

magla
Magla u akciji: gornja fotografija pokazuje kako je teren izgledao u prvom poluvremenu, a ispod nje je stanje u drugom poluvremenu / Foto: Gorica.info

Magla je ponovno odigrala bitnu ulogu u jednoj utakmici Prve HNL na stadionu u Velikoj Gorici. Ovoga puta je HNK Gorica ipak bila uspješnija pa je, za razliku od prošle utakmice protiv Dinama, bod nakon utakmice s Lokomotivom ostao u našem gradu. Podsjetimo, od Dinama je izgubila 0:2 pa je magla progutala sva tri boda i poslala ih na Maksimir.

Prvo poluvrijeme odigrano je po relativno solidnoj vidljivosti. Magla se spuštala, ali je ipak koliko-toliko bio vidljiv svaki dio terena. Prvih 30 minuta pripalo je Gorici. Nakon 25 minuta već je bilo 2:0. Prvo je u drugoj minuti, dok su se gledatelji još namještali na svojim sjedalicama,  Anthony Kalik pronašao Tonija Fruka na lijevoj strani, a on je ušao u šesnaesterac i ljevicom loptu poslao u suprotni kut.

magla
Vidljivost u prvom poluvremenu je bila sjajna…

U 25. minuti Kalik je ponovno asistent, s poludistance s lijeve strane poslao je visoku loptu pred gol, a tamo je bio spretni Pršir. Proslijedio je glavom loptu u suprotni kut u visokom luku i povećao goričko vodstvo.

I onda kao da je Gorica smanjila u nižu brzinu, prepustila inicijativu Lokomotivi, koja je to brzo i iskoristila. Obrana domaćih je zaspala, loše reagirala na centaršut s lijevog boka, a a Aliyu je iz prve pogodio mrežu Dominika Kotarskog.

… ako se usporedi s drugim poluvremenom kada je gusta magla progutala igralište / Foto: Gorica.info

Drugo poluvrijeme odigrano je u gustoj magli. Malo toga se vidjelo s tribina, tako se nije vidio niti izjednačujući gol Pivarića u 59. minuti. Imala je Lokomotiva još šansi, Kotarski je bio solidan, a jednom je loptu s golcrte izbacio Keita. Goričani su pucali iz daljine, pokušavajući iskoristiti maglu kao iznenađenje za golmana Lokomotive Nevistića, ali bez uspjeha.

– Nismo uspjeli sačuvati vodstvo od 2:0, prvo poluvrijeme smo bili dobri. Na žalost drugo poluvrijeme smo pali, pa je Lokomotiva to iskoristila – kazao je Krunoslav Rendulić, trener Gorice.

Inače, već zabrinjavajuće zvuči statistički podatak da je Gorica posljednju pobjedu u utakmicama Prve HNL na svom stadionu zabilježila prije tri mjeseca – 21. kolovoza protiv Slaven Belupa (1:0). S Lokomotivom je odrađena već peta domaća utakmica u nizu bez pobjede.

Gorica na ljestvici domaćih utakmica ima samo 9 bodova u 8 utakmica – samo dvije pobjede, po tri nerješena i poraza.

Pred Goricom je sljedeće subote gostovanje u Kranjčevićevoj protiv Hrvatskog dragovoljca. Iako su Dragovoljci trenutačno posljednji na tablici, treba podsjetiti da su u prvom krugu iznenadili Goricu i uzeli bod sa stadiona u Velikoj Gorici.

GORICA – LOKOMOTIVA 2-2
VELIKA GORICA Gradski stadion. Sudac: Dario Bel (Osijek). Pomoćnici: Dino Knez (Osijek) i Ivan Janić (Ilok). Četvrti sudac: Domagoj Kurtović (Osijek). VAR: Marin Vidulin (Kanfanar). AVAR: Robi Kezele (Rijeka).
STRIJELCi: 1-0 Fruk (2), 2-0 Pršir (25), 2-1 Aliyu (34), 2-2 Pivarić (59)
GORICA: Kotarski – Musa, Steenvoorden, Jovičić, Keita (od 86. Doka) – Junior (od 63. Janković), Pršir – Delfi (od 46. Lovrić), Kalik, Fruk (od 76. Mitrović) – Stojanovski (od 63. Brodić). Trener Krunoslav Rendulić.
LOKOMOTIVA: Nevistić – Cipetić (od 63. Vranjković), Soldo, De Haas, Milićević (od 90. Musa) – Cokaj, Marić – Aliyu (od 86. Goričan), Kačavenda, Pivarić (od 63. Hoxha) – Dabro (od 46. Kulenović). Trener Silvio Čabraja.
ŽUTI KARTONI: Jovičić (Gorica), Cipetić, Kačavenda (Lokomotiva)