Luka Tarle, novi predsjednik SDP-a Velika Gorica: Ne bih se bavio politikom da ne vidim kako je puno toga loše i puno je nepravde Građanska Velika Gorica je moja vizija /// Trebaju nam nova lica, trebaju nam nove ideje i nove politike ///

luka tarle
Luka Tarle / Foto: SDP VG

Na nedavno održanim unutarstranačkim izborima gorički SDP dobio je novo vodstvo. Osim dvoje potpredsjednika, predsjedništva i članova Gradskog odbora, članovi su birali i odabrali novog predsjednika. Luka Tarle, mlad i javnosti relativno nepoznat političar, dobio je povjerenje svojih stranačkih kolega da u narednom četverogodišnjem razdoblju vodi najjaču opozicijsku snagu u našem gradu.

Mladi inženjer radiološke tehnologije postaje vođa goričke oporbe

Tridesetogodišnji inženjer radiološke tehnologije zaposlen je u KB Dubrava, u Odjelu za nuklearnu medicinu. Sam priznaje da je u poslu, ali i životu općenito, vrlo ustrajan, što će mu zasigurno trebati u obavljanju ove nove uloge.

– Motiv za bavljenje politikom vidim u svakom svom sugrađaninu, između ostalog i u svojoj kćerki. Nažalost motiv je najčešće negativan i ne bih se bavio politikom da ne vidim kako je u našem društvu puno toga lošeg i ima puno nepravde. Svi smo toga svjesni i pitanje je što ćemo oko toga poduzeti. Posebno se obraćam mladim ljudima s porukom da se što više aktiviraju u politici i na taj način osiguraju da naša zemlja i naš grad postanu mjesto dostojno življenja, a ne da traže svoju budućnost u inozemstvu – uvodno objašnjava Tarle.

Novi ljudi sa sobom donose i nove ideje, nove vizije i nove politike. Luka Tarle vjeruje da u goričkom SDP-u ima dovoljno kvalitetnih ljudi koji mogu slijediti njegovu viziju i iznijeti određene promjene.

U velikogoričkom SDP-u želim vidjeti simbiozu mladih ljudi s energijom i ambicijom, ljudi srednje generacije sa znanjem i kompetencijom, ali isto tako i ljudi starije generacije koji posjeduju životnu mudrost i staloženost. Želim nove ideje, nove politike! Ne zanima me što je bilo, već što će biti! Građanska Velika Gorica je moja vizija. Ona koja je kontra samovolji, ona koja je kontra osobnom probitku na štetu društva i ona koja je kontra nedemokratskim mutnim procesima i poslovima u lokalnoj zajednici! Najjača smo oporbena snaga u Velikoj Gorici i jedina alternativa trgovanju utjecajem i zlouporabi položaja i ovlasti. Želim da Velika Gorica postane grad primjer, čiji će stanovnici to s ponosom isticati. To je slika grada kakvu, siguran sam, svi priželjkujemo – ističe Tarle.

Darinko Gučić, Luka Tarle i Ivana Mlinar

Svjestan je novi predsjednik da je posla puno, kako u areni s političkim rivalima, tako i u vlastitom dvorištu gdje treba zasukati rukave i revitalizirati zapuštene i neaktivne mjesne odbore, osnažiti članstvo i vratiti povjerenje ljudi u socijaldemokraciju.

Mi građanima moramo dati odgovore na probleme u našoj zajednici

Nakon lokalnih izbora obnašamo vlast u Gradskoj  četvrti Vladimir Nazor te u Mjesnom odboru Čička Poljana. Zahvaljujući povjerenju sugrađana, sudjelujemo i u obnašanju vlasti u Vijećima gradskih četvrti Hrvatski Velikani, Stari Grad, Kurilovec i Miljenko Granić. Događaji na nacionalnoj razini definitivno su se prelili na lokalnu razinu i moramo biti iskreni i priznati da to nije dobro. Trebaju nam nova lica, trebaju nam nove ideje i nove politike. Nova vremena pred nas stavljaju nove izazove, a mi smo ti koji građanima moramo dati odgovore na njih. SDP kao velika stranka u svakom trenutku mora dati odgovore na probleme u našoj zajednici. Zadovoljan sam što su SDP-ovke i SDP-ovci na ovim unutarstranačkim izborima u vodstvo naše gradske organizacije izabrali nikad više žena i nikad više mladih. Upravo će to biti put prema revitalizaciji naših Foruma, a siguran sam da ćemo svojim radom potaknuti i ljude na terenu na veći angažman – optimistično zaključuje Tarle.

Pred novim vodstvom vrlo je izazovno razdoblje. Potrebno je osnažiti stranačku infrastrukturu i vratiti povjerenje birača koje se posljednjih desetak godina negdje zagubilo. Ponekad je upravo to prilika da nove mlade snage pokažu što i koliko mogu.

 

guest
0 Komentari
Umetnute povratne informacije
Pogledajte sve komentare