Gorica – Istra 6-4 (2-2): Kotarski skinuo dva penala i odveo Goričane u polufinale Kupa

1/4finale kupa
Kotarski brani drugi 11-erac Istri i Gorica odlazi u polufinale Kupa / Foto: Gorica.info

Dva puta je Istra vodila, dva puta je Gorica stizala, uslijedila je lutrija jedanaesteraca. Tada na scenu stupa golman Gorice Dominik Kotarski koji je odveo svoju momčad u polufinale Kupa Hrvatske.

Tako bi kratko i telegrafski mogao glasiti opis najvažnijih trenutaka 1/4 finala Kupa Hrvatske između Gorice i Istre. Prohladno zimsko poslijepodne vjerojatno je utjecalo da se na goričkom Gradskom stadionu okupe samo oni najvjerniji navijači i ljubitelji nogometa. No nikome od njih sigurno nakon utakmice nije bilo žao što su se malo smrznuli. Gotovo tri sata nakon prvog sučevog zvižduka završila je dramatična utakmica puna preokreta.

Bila je Gorica bolja, to uopće nije sporno. Bilo je i šansi, neke je praktično bilo nemoguće promašiti, poput Kalikove već u drugoj minuti utakmice. Osam minuta kasnije, u prvom naletu Istre prema golu domaćina, Kotarski je morao vaditi loptu iz mreže.

Do kraja poluvremena još nekoliko šansi Gorice i kada se činilo da se polufinale Kupa lagano udaljava, u drugoj minuti sudačke nadoknade, Matar Dieye izjednačava. Lovrić je primio loptu na lijevoj strani, u svom stilu izbacio se na desnu nogu i opalio, Istrin vratar Lučić odbio do Tonija Fruka, a on vratio pred gol za Matara, koji je loptu poslao u mrežu s dva-tri metra.

Nakon odmora nastavlja se kao i u prvom poluvremenu. Gorica diktira tempo, ima šanse, ali lopta neće u gol. Nekoliko puta se gleda VAR, sudac Strukan nema konce utakmice u rukama, Istra, posebno njen golman, odugovlače… U 80. minuti gosti opet vode, strijelac je ponovno Beljo. Gorica nastavlja s napadima, ali bez rezultata.

Igrat će se još šest minuta nadoknade. I sjevaju udarci Gorice, Lovrić lijepo puca iz slobodnjaka, ali nije precizan. I kada se već činilo da je polufinale Kupa neuhvatljivo ukazuje se Lovrić. Igra se već 97. minuta. Gužva u Istrinom šesnaestercu, lopta je na kraju došla do Lovrića, koji pogađa.

U produžecima Gorici je poništen gol. Babec šalje visoku loptu na vrh peterca, tamo su bila trojica igrača Gorice, a glavom je loptu u mrežu posao 19-godišnji Brazilac Caio Cruz. Proslavili su Goričani gol, no nakon gotovo četiri minute provjere gol je poništen zbog minimalnog zaleđa.

I stižu jedanaesterci. Za Istru pogađa Desio, Jovičić izjednačava, prednost Istri donosi Galilea, a Suk i to poravnava. Tada Kotarski preuzima stvari u svoje ruke. Prvo brani Iličiću, a Brodić dovodi Goričane u vodstvo. Kotarski brani i Silvi, a Steeenvoorden pogotkom šalje Goricu u polufinale Kupa.

Time je Gorica ponovila svoj najveći uspjeh u Kupu. Mogu li ove godine napraviti još korak-dva više vidjet ćemo na proljeće sljedeće godine.

GORICA – ISTRA 1961 6-4 (2-2)
VELIKA GORICA Gradski stadion. Sudac: Duje Strukan (Split). Pomoćnici: Hrvoje Radić (Split) i Goran Perica (Šibenik). Četvrti sudac: Goran Pečarić (Zagreb). VAR: Dario Kulušić (Šibenik). AVAR: Igor Krmar (Zagreb).
STRIJELCI: 0-1 Beljo (10), 1-1 Matar (45+2), 1-2 Beljo (80), 2-2 Lovrić (90+7)
11m: Jovičić, Suk, Brodić, Steenvoorden (Gorica), Desio, Galilea (Istra 1961)
GORICA: Kotarski – Doka, Steenvoorden, Jovičić, Musa – Babec (od 106. Junior), Pršir (od 78. Suk) – Lovrić, Kalik (od 87. Brodić), Fruk (od 87. Delfi) – Matar (od 78. Cruz). Trener Krunoslav Rendulić.
ISTRA 1961: Lučić – Hujber, Einar, Joao Silva, Marin – Perera, Mlinar (od 90. Obanor) – Bande, Mišković (od 62. Mahmoud), Serderov (od 62. Lisica) – Beljo. Trener Gonzalo Garcia.
ŽUTI KARTONI: Fruk, Musa, Lovrić, Steenvoorden, Suk (Gorica), Hujber, Marin, Lučić (Istra 1961)