Teže od očekivanog Bikovi u četvrtfinalu Kupa Krešimira Ćosića: Treći put pobijedili Šibenku

Košarkaši Gorice u napetom su susretu osmine finala Kupa Krešimira Ćosića svladali Šibenku rezultatom 93:88, slomivši otpor gostiju tek u zadnjim minutama utakmice. Malobrojni gledatelji mogli su uživati u izvrsnoj košarkaškoj predstavi koja je obilovala svime što košarku čini zanimljivom – puno koševa, dinamična igra, brza tranzicija te ponešto tehničkih pogrešaka.

Domaćin nikako nije uspijevao nametnuti svoj ritam igre, prvenstveno zbog izvrsnog postotka šuta gostiju u prve tri četvrtine. Od vodstva 9:6 na samom početku utakmice, Gorica je do ponovne premoći došla tek krajem treće četvrtine kad su poveli 63:61. U posljednjoj četvrtini više nisu ispuštali vodstvo, iako je Šibenka ozbiljno priprijetila u dva navrata pred sam kraj utakmice.

kupa

U utakmici s ovako puno koševa bilo je i dosta raspoloženih pojedinaca s obje strane. Kod Gorice najučinkovitiji je bio Uljarević s 22 koša. Veliki šuterski obol dali su Kalajžić s 15 te Baković s 14 koševa, koji je dodao i 10 skokova. Kapusta je uz 13 koševa ubilježio i 10 asistencija. Kod gostiju su najučinkovitiji bili Gulin i Pleadin s po 15 koševa, dok je Paić uz 14 skokova skupio i 10 skokova te 6 asistencija.

Šibenčani imaju za čim žaliti jer su veći dio utakmice bili u vodstvu no danak neiskustvu i nekoliko tehničkih pogrešaka u završnici odveli su utakmicu ka pobjedi domaćina. Ipak, Gorica je sasvim zasluženo izborila prolazak među osam najboljih ekipa u Kupu završivši tako kalendarsku godinu pobjedom.