JESTE LI ZNALI Poduzetnici Zagrebačke županije u samom su hrvatskom vrhu po prihodima i dobiti

prihodima
Foto: Pixabay

U Zagrebačkoj županiji lani je sjedište imalo 9.811 poduzetnika sa 66.640 zaposlenih, što je u odnosu na prethodnu godinu povećanje broja zaposlenih za 4,5%. Najviše poduzetnika radi na području Velike Gorice čak 1916 koji zapošljavaju 13.188 radnika.

Poduzetnici županije ostvarili su u 2021. godini ukupne prihode u iznosu od 67,8 milijardi kuna (16,2% više u odnosu na 2020.), ukupne rashode od 64,4 milijarde kuna (16,0% više te neto dobit od 2,7 milijardi kuna (16,4% više).

Prosječna mjesečna neto plaća zaposlenih kod poduzetnika sa sjedištem u Zagrebačkoj županiji, u 2021. godini iznosila je 6.485 kuna, što je 5,5% više u odnosu na 2020. godinu (6.146 kuna) te za 2,1% više u odnosu na prosječnu mjesečnu neto plaću zaposlenih kod poduzetnika na razini Hrvatske (6.350 kuna), pokazuju podaci Fine.

Zagrebačka županija je, u odnosu na druge županije, na petom mjestu prema broju poduzetnika, na trećem prema broju zaposlenih kod poduzetnika te na drugom mjestu prema iskazanim ukupnim prihodima i ostvarenoj neto dobiti.

Zahvaljujući bespovratnoj potpori od 9,5 milijuna kuna iz županijskog proračuna brojni poduzetnici iz naše županije unaprijedit će svoje poslovanje i nabaviti potrebnu opremu.

*** Tekst je dio projekta Naša županija ***

Tvornica sadržaja - Vodimo Vas do cilja
Subscribe
Notify of
guest
0 Komentari
Umetnute povratne informacije
Pogledajte sve komentare