Sjajna Nina Vuković: Osvojila srebro na Mediteranskim igrama u Italiji u utrci na 800 metara

vuković

Nina Vuković, članica Maraton kluba Velika Gorica nastupila je na U23 Prvenstvu Mediterana u atletici i osvojila srebro.

Nina je bila članica sastava Hrvatske atletske reprezentacije za mlađe seniore/ke na trci od 800 m. Hrvatske atletičarke plasirale su se na ukupno drugo mjesto s vremenom 2:08,46 min.

Ispred srebrne Nine bila je tek domaća trkačica, zlatna Eloisa Coiro s 2:07:55 min., dok je nakon Nine u cilj kao brončana utrčala Francuskinja Bianchi Francesco.

Nakon srebra u štafeti 4 X 400 m, osvojenog na Prvenstvu Balkana u lipnju u Rumunjskoj, ovo je do sada najuspješniji Ninin osobni plasman na nekom međunarodnom natjecanju. Nina trenutačno u disciplini 800 m po Tablicama sezone Hrvatskog atletskog saveza za 2022. uvjerljivo zauzima prvo mjesto s vremenom 2:06,87 min., te je na navedenoj dužini staze aktualna prvakinja Hrvatske u dvorani i na atletskoj stazi na otvorenom, izvijestio je Bruno Škrinjarić, tajnik MK Velika Gorica.