Proglašeni najbolji sportaši Zagrebačke županije: Nagrade pripale rukometašima Gorice, Mirjani Lučić, Marku Turkoviću, Usponu i Željku Mihalju

Foto: Matej Crnogaća

Zajednica športskih udruga i saveza Zagrebačke županije na tradicionalnoj priredbi “Izbor najboljih sportaša i kolektiva” proglasila je najbolje od najboljih u sportu Zagrebačke županije. Svečanost je održana u Dvorani Gorica Pučkog otvorenog učilišta, uz brojne sportaše i sportske djelatnike te uglednike iz političkog života Zagrebačke županije. Među nagrađenima su gorički sportaši – HRK Gorica, Mirjana Lučić Para atletski klub Uspon, a nagradu za životno djelo dobio je Željko Mihalj.

Nazočne je u ulozi domaćina pozdravio predsjednik Zajednice športskih udruga i saveza Zagrebačke županije Vladimir Bregović

– Ovo je veliki dan sporta Zagrebačke županije. Nakon dvije godine pandemij, dobro smo se otvorili i ostvarili pregršt dobrih domaćih, ali i međunarodnih rezultata. Ovim putem čestitam nagrađenima, a vama ostalima, pogotovo najmlađima, želim da dobijete poticaj, da ih stignete i prestignete te naravno da u ovoj godini ostvarimo još bolje rezultate. Sve dosad rečeno ide uz veliku zahvalu Zagrebačkoj županiji koja je uvijek stajala iza nas i što je prepoznala naše programe.

Ove godine imamo i programe za vrhunski sport koje ćemo uskoro početi i realizirati. Zagrebačka županija sport, Zagrebačka županija financira sport, mi to prepoznajemo, a na vama sportašima je da se odužite na jedini mogući način – sportskim rezultatima. Naravno, velika zahvala ide i obiteljima koje prate vaš rad – poručio je Bregović.

U ime Grada Velike Gorice okupljene je pozdravio zamjenik gradonačelnika Neven Karas, uvodno naglasivši kako su županijski sport i u 2022. godini obilježili brojni sjajni uspjesi, kako u pojedinačnim tako i u momčadskim sportovima.

– Usuđujem se reći da je Velika Gorica uistinu grad sporta. Ulažemo i ulagat ćemo u sport, koliko god nam to financijske mogućnosti dopuštaju. U našem gradu imamo više od 7000 registriranih sportaša. Po momo mišljenju, ono što je još važnije jest što imamo puno sportskih djelatnika koji sebe daju za boljitak sporta u Velikoj Gorici. Stoga bih se želio prisjetiti jednog od njih, prošlogodišnjeg laureata Vladimira Stepanića, koji ne može biti s nama jer je na bolničkom liječenju. Takvim ljudi u Velikoj Gorici imamo puno i na njima velikim dijelom počivaju svi naši sportski uspjesi – istaknuo je Karas.

Kolarec: Za sport u ovoj godini županija daje 1,2 milijuna eura

Kao posebni izaslanik župana Zagrebačke županije Stjepana Kožića svečanosti je nazočio njegov zamjenik Ervin Kolarec. Istaknuo je da mu je izuzetno drago što se ova svečanost održava u njegovom gradu, Europskom gradu sporta za 2023. godinu.

– Upravo Velika Gorica može biti primjer kako se ulaže u sport i koristim priliku zahvaliti gradonačelniku Ačkaru i suradnicima te Zajednici sportskih udruga na doprinosu za boljitak sporta u gradu, ali i Zagrebačkoj županiji općenito. Zagrebačka županija je jedna od vodećih županija po ulaganjima u sport. Ove ćemo godine izdvojiti 1,2 milijuna eura. Uz to, kroza svoja dva Upravna odjela, podržava i značajne sportske manifestacije od nacionalnog značaja koje se održavaju na području naše županije.

Zbog toga sam uvjeren da je Zagrebačka županija partner svim sportašima, iz naših devet gradova i 25 općina. Zagrebačka županija financirala je i izgradila brojne sportske dvorane i druge objekte koje naši sportaši i rekreativci itekako koriste. Večeras biramo one najbolje, a svi mi koji smo izravno ili neizravno u sportu, znamo koliko odricanja i truda je potrebno za ostvariti sportski uspjeh. Posebno ih istaknuo sportaše s invaliditetom, koji nam svima trebaju biti uzor i inspiracija.

Sportski rezultati nikako ne bi bili mogući i bez entuzijasta i volontera, bez ljudi koji daju sebe i svoje slobodno vrijeme da bi naši sportaši i sportašice mogli postizati dobre rezultate. Zagrebačka županija ima 20 tisuća aktivnih sportaša, 680 sportskih udruga, 160 delegata, sudaca i trenera, preko 200 sportskih objekata… To je uistinu velika snaga, a moram naglasiti da smo uvijek i iznova ponosni na nove sportske rezultate i uspjehe. Ponosni smo na sve one koji promoviraju svoje gradove i općine, a time i svoju županiju, a i ubuduće će imati svu potrebnu podršku i pomoć naše županije. Naša su vrata uvijek otvorena jer smatramo da će se svaki uloženi euro u naše sportaše i klubove višestruko vratiti. Naš je cilj da se što više naših građana, posebice mladih, bavi sportom u bilo kojem obliku – poručio je Kolarec.

Nagrade samorskoj karatistici Bećirović i karatistu Šimunecu  

Najboljom sportašicom i sportašem Zagrebačke županije proglašeni su samoborski karatisti Sadea Bećirović i Dino Šimunec. U godini za nama Sadea je osvojila ekipno prvo mjesto na Europskom seniorskom prvenstvu i državna je prvakinja u kategoriji do 68 kilograma. Na turniru Svjetske karate federacije osvojila je drugo mjesto, dok je sa Svjetskog studentskog prvenstva donijela dva odličja – brončano u pojedinačnoj te zlatno u ekipnoj konkurenciji, a na Europskom studentskom prvenstvu bila je ekipno treća.

Dino Šimunec na Europskom prvenstvu za mlađe seniore osvojio je drugo mjesto, dok je na seniorskom i mlađeseniorskom Prvenstvu Hrvatske postao prvakom do 75 kilograma, osvojivši dva zlatna odličja. Dino je trenutno na međunarodnom natjecanju, stoga je nagradu preuzeo njegov otac i trener.

Uz karate kao najbolji pojedinačni sport, godinu je u ekipnim sportovima obilježio rukomet. Ženski rukometni klub Dugo Selo ’55 i HRK Gorica konstanta su hrvatskog rukometa i dugi niz godina sudionici najvišeg ranga hrvatskog rukometa.

Rukometašice Dugog Sela ’55 nakon 2021. i za 2022. proglašene su najboljom ekipom Zagrebačke županije. Lanjsku su sezonu Dugoselke završile na petom mjestu, a sudeći po ovogodišnjim rezultatima taj će rezultat biti i nadmašen.

najbolji

Rukometaši Gorice pod vodstvom Andrije Nikolića posljednjih sezona rade sjajne stvari. Osim promoviranja mladih igrača, gorički klub postiže i odlične rezultate. Prošle je sezone klub osvojio četvrto mjesto u Premijer ligi, čime u izborili i nastup u EHF Euro Cupu, gdje su izborili ulazak među 32 ekipe.

Mirjana Lučić i Marko Turković najbolji parasportaši

Već se tradicionalno na ovoj svečanosti dodjeljuju i nagrade najboljim parasportašima. Ove su godine nagrade dodijeljene najboljoj sportašici i sportašu, kao i najboljoj ekipi. Najbolja sportašica je Mirjana Lučić iz Parastolnoteniskog kluba Uspon, dok je Marko Turković, član goričkog Paraboćarskog kluba “Marijan Dobrinčić” najbolji sportaš. Nagradu za najbolju ekipu primio je Paraatletski klub Uspon iz Velike Gorice.

Nagrade su dodijeljene i pojedincima koji su postigli značajna ostvarenja u različitim područjima sporta. Ove godine te su nagrade primili: Tomislav Đura (Ivanić-Grad), Mijo Stipić (NK Zelina), Tanja Malkoč (OK Nebo Zaprešić), Marijo Dautanec (Atletski klub Sveti Vid), Pero Ivić (MRK Dugo Selo), Vladimir Malbašić (HRK Gorica), Vladimir Novosel (Streljački klub Jastreb), Zvonko Samardžija (Kyokushin Karate Klub Mas. Oyama Strmec) i Luka Čanak (BBK Šišmiš).

Nagrađene su i sportske udruge koje su postigle značajna ostvarenja u različitim područjima sporta. To su: Košarkaški klub Ivanić, Nogometni klub Zelina, Kyokushinkai klub Škola ratnika Zaprešić, Streljačko društvo PIK Vrbovec, NK Mraclin, NK Ban Jelačić Vukovina, NK Sveta Jana, NK Sava Strmec i Rukometni klub Rudar U17.

Nagrađeni su i najmlađi sportaši i sportašice u kategoriji do 15 godina. Među curama najbolje su bile: Marija Lovrić (ŽRK Ivanić), Maja Koščec (RK Zelina), Nika Šimunović (Hrvački klub Klinča Sela), Kaya Probst (Konjički klub Trajbar team), Lucija Lernatić (Hrvački klub Pik Vrbovec), Mare Milić (ŽRK Dugo Selo), Tena Pereković (Judo klub Kokica), Dora Matić (Kickboxing klub Jastreb), Ana Petek (Taekwondo klub Motiv +) i Dora Delić (Orijentacijski klub Japetić).

Kod dečkiju nagrade su ponijeli: Patrik Presečan (Kickboxing klub Ivanić-Grad), Gabrijel Puhelek (Hockey klub Zelina), Anton Pokupec (Tenis centar Zaprešić), Jakov Čuković (Hrvački klub PIK Vrbovec), Leon Josipović (Taekwondo klub Dugo Selo), Antonio Brletić (Karate klub Centar), Marin Tanković (Orijentacijski klub Jelen), Karlo Lovrinović (JK Sakura) i Lovro Pinjušić (Orijentacijski klub Japetić).

Nagrada za životno djelo pripala Želju Mihalju

Posebno je svečano bilo na samom kraju svečanosti, kad se tradicionalno dodjeljuje nagrada za životno djelo. Ovogodišnji laureat je predsjednik Nogometnog saveza Velike Gorice i nezaobilazan sudionik svih nogometnih zbivanja na području velike Gorice i Zagrebačke županije, Željko Mihalj – od rodne Velike Mlake i uspjeha s nekadašnjim NK Napretkom pa sve do značajne uloge u pozicioniranju Nogometnog saveza Zagrebačke županije kao ponajboljeg Saveza u Hrvatskoj. Sportska karijera koja potvrđuje da je nagrada zasluženo otišla u prave ruke.

najbolji

najbolji

*** Tekst je dio projekta Naša županija ***

guest
0 Komentari
Umetnute povratne informacije
Pogledajte sve komentare