Gorica – Hajduk 2-1: Šokantna, ali i zaslužena pobjeda Goričana u sudačkoj nadoknadi, sjajna partija Štigleca i povratnički gol Jurića

gorica hajduk
Zaslužena pobjeda Gorice nad Hajdukom / Foto: Gorica.info

Zaslužena pobjeda Gorice nad favoriziranim Hajdukom. Ta je utakmica na gorički Gradski stadion privukla više od 4500 gledatelja, odnosno sva dostupna mjesta bila su ispunjena. Hajdukovih navijača bilo je više, ali i domaći su se glasno čuli, posebno u posljednjem dijelu utakmice kada se lomio rezultat.

Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, Gorica je imala više loptu u nogama, a Hajduk je bio opasniji. No, već se tad vidjelo da gosti nemaju igru, da nemaju ideju i da Marko Livaja nije u punoj formi. Promašio je on jedan čisti zicer u prvom poluvremenu, a Goričane je jednom spasila sreća i Krešimir Krizmanić koji je očistio loptu ispred prazne mreže. Činjenica je i da su Livaja i ovoljetno pojačanje Vadis Odjidja-Ofoe odigrali jednu veteransku utakmicu.

Gorica je uputila više udaraca na gol od Hajduka

Gorica je čekala svoje prilike, ali poveo je Hajduk. Nakon faula loptu je u kaznenom prostoru u goričku mrežu glavom ubacio Zvonimir Šarlija. I to je više-manje bilo to od Hajduka.

Gorica je ubacila u višu brzinu, što se i isplatilo u 86. minuti kada je Dino Štiglec iz prve savladao Hajdukova golmana. I onda u 92. minuti Tim Matavž ostavlja loptu za Antu Mateja Jurića koji matira Ivana Lučića.

– Išli smo se nadigravati uz, naravno, respekt Hajduku. Naša odlučnost i ideja pokazali su se važnim u samom kraju utakmice – kazao je nakon utakmice trener Gorice Dinko Jeličić čestitajući igračima.

Hajdukov trener Ivan Leko istaknuo je kako im je bilo teško igrati po vrućini i po lošem terenu. Poraz u zadnjim trenucima Leko je označio kao “jako bolan“.

Hajduk se očito teško nosi s pritiskom kojeg su dobili nakon pet uzastopnih pobjeda na početku prvenstva. Njihovi navijači već kažu kako Hajduk više ne gubi bitku za titulu do Velike Gospe nego do Velike Gorice.

Dok su igrači Gorice slavili s najvijačima, Torcida je na suprotnoj strani zviždala igračima Hajduka

Zalužena pobjeda je ipak najbolja i najkraća ocjena utakmice. Na kraju je, prema Sofascoreu, Gorica imala 53% loptu u svom posjedu, ukupno je uputila 12 udaraca od kojih je tri išlo u gol. Hajduk je uputio osam udaraca, a dva su išla u gol.

Iako je za Goričane igrač utakmice bio Dino Štiglec, on je na Sofascoreu ocijenjen sa 7.6. Više od njega dobio je Hajdukov branič Šarlija (8.2) koji je također dao gol, ali je, među ostalim solidno obavljenim obrambenim zadaćama, i izbio jednu loptu s gol-crte. Vrlo dobro su u Gorici još ocijenjeni Krešimir Krizmanić (7.6), Momčilo Raspopović (7.4), Ante Matej Jurić (7.4) i Filip Mrzljak (7.3).

Gorica u sljedećem kolu HNL-a odlazi u Pulu na noge Istri. Utakmica se igra u subotu s početkom u 17 sati. Taj će susret naši dečki dočekati na četvrtom mjestu ljestvice sa 12 bodova (nakon sedam odigranih utakmica), tri manje od vodećeg Hajduka, i solidnom gol-razlikom 8:5.