HNK Gorica – Rudeš 3-0: Rutinska pobjeda za stabilno četvrto mjesto na ljestvici HNL-a, a sada idemo po iznenađenje u Split

rutinska pobjeda
Rutinska pobjeda Gorice / Foto: Gorica.info

Rutinska pobjeda. Upravo te dvije riječi odlično ocrtavaju današnju utakmicu HNK Gorice i Rudeša na velikogoričkom Gradskom stadionu. Na kraju je bilo 3-0, rezultat postavljen još u prvom poluvremenu.

Prvo poluvrijeme nije bilo loše. Gorica je bila opasnija, konkretnija što je, na kraju, i rezultiralo s tri postigunuta gola.

Prvi gol je pao u 16. minuti, upravo na vrijeme da smanji pritisak na domaćim igračima. Lijepa akcija, prodor Josipa Mitrovića po lijevoj strani i odlična reakcija Nikole Vujnovića koji je atraktivno zakucao loptu u mrežu.

Dvadeset minuta kasnije na asistenciju Jurice Pršira poentira Sven Blummel. A isti igrač u trećoj minuti sudačke nadoknade, ovoga puta na asistenciju Mitrovića, postiže, pokazat će se kasnije, pogodak za konačni rezultat.

Drugo poluvrijeme donijelo je povlačenje domaćih, a Rudeš preuzima kontrolu igre. No, sve je to bilo poprilično jalovo. Gorica je nekoliko puta krenula u protunapad i svaki puta je bila opasna, dok se za brojne pokušaje Rudeša to ne bi moglo reći.

Opasnije udarce gostiju vidjeli smo u prvom poluvremenu, ali oba koja su išla u gol obranio je standardno raspoloženi Ivan Banić.

Igrač utakmice prema Sofascoreu je Jurica Pršir koji je dobio 8,5, slijedi Josip Mitrović sa 8,3 i Sven Blummel sa 8,1.

Čestitati treba i gledateljima kojih se na stadionu, po poprilično hladnom vremenu, na utakmici protiv ne baš atraktivnog suparnika i u nedjeljno predvečerje i večer, okupilo gotovo 900.

Rutinska pobjeda učvršćuje Goricu na četvrom mjestu s četiri boda više i utakmicom manje od petog Osijeka.

Slijedi teško gostovanje u Splitu, sljedeće subote. Može li se iznenaditi prvoplasirani Hajduk na Poljudu? Naravno da može…

Izvor: Sofascore