Varaždin – Gorica 2-4: Sjajan gorički Špancirfest za debi novog trenera Rajka Vidovića, odlična partija Jurice Pršira

špancirfest gorice
Četiri strijelca za Špancirfest HNK Gorice u Varaždinu / Foto: HNK Gorica

Da je netko ponudio remi navijačima Gorice prije utakmice u Varaždinu, vjerojatno bi većina pristala bez previše oklijevanja i razmišljanja. No, nakon 90 minuta varaždinske predstave može se samo reći da su Goričani obavili sjajan Špancirfest i vratili se kući pjevajući s tri nova boda na prvenstvenom kontu.

Podsjetio je ovaj subotnji gorički Špancirfest na onaj iz ljeta 2020. kada je HNK Gorica na krilima Ognjena Mudrinskog protutnjala Varaždinom s 5:1. Mudrinski je tada dao dva gola, ali je domaćin pao tek u finišu utakmice budući su tri gola gosti dali između 90. i 94. minute.

Danas nije bilo toliko napeto iako je svako poluvrijeme završilo s po 2:1 za Goricu. Ekspresno su gosti dali dva gola, prvi u 25. minuti (Gabrijel Rukavina) i dvije minute kasnije Josip Mitrović na asistenciju Rukavine. Smanjio je Leon Belcar lijepim golom pokraj zaspale obrane Gorice u 42. minuti.

Dvije minute u drugom poluvremenu trebale su Gorici da otpuhne svaku nadu domaćinima. Prvo je Jurica Pršir sjajno ispremiješao domaću obranu nakon asistencije Ante Mateja Jurića u 78. minuti, a dvije minute kasnije ovaj je dvojac zamijenio uloge – sjajno je asistirao Pršir, a još je ljepše kroz noge domaćem golmanu poentirao Jurić.

Mogao je Jurić koju minutu kasnije postići i peti gol, ali nije uspio. Smanjio je u 90. minuti Domagoj Drožđek.

Odličnu partiju pružio je Pršir kojeg je Sofascore ocijenio s 8.9, a drugi najbolji na terenu bio je Jurić s čistom osmicom.

Razloga za zadovoljstvo ima i novi trener Gorice Rajko Vidović koji vjerojatno nije mogao ni poželjeti bolji debi od današnjeg.

Navijači su napokon dočekali efikasnu Goricu koja je učvrstila šestu poziciju i pobjegla sedmom Varaždinu na četiri boda razlike.

No, gorički Špancirfest kroz Varaždin već će sljedeći vikend biti samo lijepa uspomena. Goricu čeka novo gostovanje i to u Kranjčevićevoj protiv odlične Lokomotive. Utakmica se igra u subotu, 6. travnja, u 16:50 minuta.