U povodu Međunarodnog dana žena gradonačelnik Krešimir Ačkar i predsjednik Gradskog vijeća Darko Bekić prigodno su našim sugrađankama na Tržnom centru podijelili cvijeće. Bila je to prilika, istaknuo je Ačkar, da se simbolično oda počast svim ženama, pogotovo misleći na one koje su se kroz povijest mukotrpno borile i zalagale za jednakopravnost.
– Uloga žena je vrlo važna na svim poljima, pa i u našoj lokalnoj zajednici. U našem je gradu devet ravnateljica gradskih ustanova, sedam pročelnica upravnih odjela i jedna predsjednica uprave komunalnog društva. Drage moje dame, hvala vam za sve i od srca vam čestitam vaš dan – poručio je Ačkar.
Darko Bekić naglasio je da ga veseli kako svijest javnosti o ulozi žena iz godine u godinu raste, i to u svim segmentima života.
– Mi kao Grad, ali i država općenito, radimo na tom podizanju svijesti. Kao društvo moramo spoznati tu vrijednost i ulogu žene tretirati baš kao da je svaki dan Dan žena – naglasio je Bekić.
Stotinjak sadnica podijeljeno je vrlo brzo, a mnoge su naše sugrađanke iskoristile ovu lijepu gestu za kratko druženje i razgovor s vodećim ljudima Grada.
.