Noćas je u Velikoj Gorici izbio požar u kojem su potpuno izgorjela dva skupocjena osobna automobila marke Lamborghini, dok su dodatno oštećena još četiri vozila, nadstrešnica parkirališta te pročelje zgrade.
Prema informacijama koje je objavila policija, požar je izbio oko 3 sata ujutro u Zagrebačkoj ulici na parkiralištu zgrade. Vatra je zahvatila dva Lamborghinija zagrebačkih registarskih oznaka koji su bili u vlasništvu trgovačkog društva.
Plamen se vrlo brzo proširio na okolna vozila i infrastrukturu parkirališta. Osim luksuznih automobila koji su u potpunosti uništeni, oštećena su još četiri osobna automobila parkirana u neposrednoj blizini. Materijalna šteta zasad nije službeno procijenjena, no pretpostavlja se da je riječ o velikom iznosu.
Na teren su ubrzo stigli vatrogasci Javne vatrogasne postrojbe Velika Gorica koji su uspjeli lokalizirati i ugasiti požar te spriječiti njegovo daljnje širenje na okolne objekte. Srećom, u požaru nije bilo ozlijeđenih osoba.
Policija je nakon gašenja požara obavila očevid kojim će se utvrditi točan uzrok izbijanja vatre. U tijeku je i kriminalističko istraživanje kako bi se rasvijetlile sve okolnosti ovog događaja.
Stanovnike Zagrebačke ulice tijekom noći probudili su gust dim i zvuk vatrogasnih sirena, a prizori uništenih luksuznih automobila privukli su pažnju brojnih prolaznika i susjeda već u ranim jutarnjim satima.
Više informacija o uzroku požara i eventualnoj kaznenoj odgovornosti očekuje se nakon završetka policijskog istraživanja.








