Muškarac koji je prije šest godina pretukao dva ZET-ova kontrolora neće zbog napada i nanošenja teških ozljeda ići u zatvor.
Sve je počelo u tramvaju broj 6 na Trgu bana Jelačića kada su kontrolori zatražili od tada 29-godišnjaka da im pokažu karte. Putnik kartu nije imao, kontrolori su ga zamoli da je kupi, a on nije htio. Nakon toga su ga tražili da pokaže osobnu iskaznicu i u tom je trenutku postao agresivan.
Počeo je vikati, galamiti, vrijeđati kontrolore i nazivati ih svakakvim pogrdnim imenima. Zamolili su ga da izađe van i izašli za njim. A onda je počela makljaža, piše Jutarnji list.
Putnik je pitao žele li da im pokaže kartu i onda je nasrnuo na kontrolora i udario ga u glavu.
Pao sam na pod, nastalo je naguravanje, bio sam cijeli krvav, ispričao je kontrolor ZET-a. Nasilnog muškarca uspjeli su svladati građani i drugi kontrolor koji je također zadobio ozljede.
Ubrzo je stigla i policija i uhitila napadača. U napadu su oba kontrolora ozlijeđena, jedan je imao potres mozga i ozljede nosa, a drugi je zadobio prijelom ruke.
Napad se dogodio prije šest godina, a tek sada je podignuta optužnica. Tužiteljstvo za napadača traži uvjetnu kaznu zatvora od 11 mjeseci, koju neće morati izvršiti ako u roku od tri godine ne počini novo kazneno djelo.
U Sindikatu vozača i prometnih radnika ZET-a su nezadovoljni i šokirani jer napadač neće ići u zatvor.
Ante Jelić, predsjednik sindikata smatra da napadač treba ići u zatvor jer su kontrolori napadnuti na svom radnom mjestu, a sve je ozljede potvrdio sudski vještak.
Pitam ja taj sud, bi li toliko dugo odlučivali o tome da su oni napadnuti na njihovom radnom mjestu, kazao je Jelić za Jutarnji list.








