Gumeni bomboni nekim su ljudima omiljen slatkiš. Ali ima i gumenih bombona “obogaćenih“ drogom, odnosno THC-om, koji se mogu kupiti i na ulicama naših gradova. Potvrdilo se to ovih dana kada je jedan 26-godišnjak na ulici u Samoboru privukao pozornost policijskih službenika PU zagrebačke.
Slatkiš s THC-om
Sve se odvijalo u popodnevnim satima. Policajci su pristupili mladiću koji im je dragovoljno dao jednu kutiju s deset paketa gumenih bombona i još pet kutija s parilicama i pripadajućom tekućinom.
Utvrđeno je i da gumeni bomboni i parilice sadrže više od 0,2 THC-a. Puni naziv THC-a je tetrahidrokanabinol, a radi se o glavnoj psihoaktivnoj tvari u biljci kanabis. Ona je odgovorna za opojne učinke poput euforije i sedacije, a djeluje vezanjem na kanabinoidne receptore u tijelu.

Dalje će se s dilerom baviti pravosuđe
Policajci su također utvrdili da je osumnjčeni nabavljao veće količine gumenih bombona i parilica koje sadrže više od 0,2 % THC-a (tetrahidrokanabinola), a koje je potom preprodavao.
Osumnjičeni je prijavljen državnom odvjetništvu.








