Na Međunarodnoj izložba vina ¨Čazmanski Vinokap 2024.“ Turopoljski škrlet proizvođača Vlade Mikulčića iz Velike Gorice osvojio je zlato i sa 87 bodova dobio posebno priznanje za najbolje ocijenjeno vino autohtone sorte škrlet. Zlato je osvojio i škrlet Stjepana Lučana, a mješavina bijelih sorata i škrlet Josipa Lučana iz Šiljakovine osvojili su srebra.

Na ¨Čazmanski Vinokap 2024.” zaprimljeno je 100 uzoraka od 45 izlagača od čega 92 vina i osam alkoholnih pića (rakija i likera).
Mnogobrojni posjetioci i vinoljupci mogli su kušati vina iz čazmanskog, moslavačkog, koprivničkog, križevačkog vinogorja te vina iz Bosne i Hercegovine.
Sve izložene uzorke organoleptički su pregledale i ocijenile dvije stručne komisije od pet članova po metodi 100 pozitivnih bodova pod predsjedanjem dr.sc. Ivane Alpeze.
Dodijeljene su 21 zlatne diplome, 39 srebrnih, 28 brončanih, 1 priznanje dok je 11 uzoraka odbačeno.
Šampion izložbe sa osvojenih 88 bodova je vino graševina, ledena berba 2015. proizvođača Zlatka Sonenšajna iz Koprivnice.
Izložbu je u subotu organizirala Udruga vinogradara i vinara ¨Čazma¨, javili su iz Udruge vinograda i vinara “Grozd”.












Discussion about this post