Četiri osobe, uključujući dvije policijske službenice, lakše su ozlijeđene u prometnoj nesreći koja se dogodila u subotu oko 15:25 sati na području kod Jastrebarskog.
Prema informacijama policije, nesreća se dogodila na državnoj cesti D1 u mjestu Novaki Petrovinski, kada je policijska službenica Policijske uprave zagrebačke upravljala službenim policijskim vozilom te se kretala u smjeru jugozapada.
Nepropuštanje vozila u raskrižju
Dolaskom do raskrižja s prilaznim kolnikom kućnog broja 7, policijska službenica započela je skretanje ulijevo prema jugu. Tom prilikom, prema policijskom izvješću, nije propustila sva vozila koja su se kretala cestom na koju se uključivala, iako je to bila dužna učiniti.
Zbog toga je prednjim dijelom službenog policijskog vozila udarila u osobni automobil zagrebačkih registarskih oznaka kojim je upravljala 22-godišnja vozačica, a koja se kretala u smjeru sjeveroistoka istom prometnicom.
Ozlijeđene četiri osobe
U nesreći su lakše ozlijeđene policijska službenica koja je upravljala vozilom te policijska službenica koja se nalazila kao putnica u službenom vozilu. Obje su zbrinute u Klinički bolnički centar Sestre milosrdnice.
Također su lakše ozlijeđene i 22-godišnja vozačica osobnog automobila te 58-godišnja putnica iz tog vozila, kojima je liječnička pomoć pružena u Kliničkom bolničkom centru Zagreb.
Istraga i moguće disciplinske mjere
Policija je potvrdila kako će se u vezi s ovim događajem provesti daljnje postupanje radi utvrđivanja svih okolnosti prometne nesreće. Također će se, s ciljem utvrđivanja eventualne disciplinske odgovornosti policijske službenice koja je upravljala vozilom, poduzeti odgovarajuće mjere.








