U Velikoj Buni u srijedu navečere u podrumu obiteljske kuće eksplodirala je peć za centralno grijanje. Srećom u požaru nitko od ukućana nije ozlijeđen, ali je u podrumu izgorio sav inventar.
Kako su izvijestili iz policije, u 19.50 sati, u Velikoj Buni, Ulica Turopoljsko-Posavskog odreda, u podrumu kuće u vlasništvu 61-godišnjakinje izbio je požar. Jedan član obitelji htio je naložiti peć za centralno grijanje na kruta goriva pa je drva polio lakozapaljivom tekućinom.
– Tekućina se najvjerojatnije prolila po podu i plamen se iz peći proširio po prostoriji. Ubrzo nakon što je član obitelji pobjegao van, došlo je do eksplozije peći pri čemu je inventar u podrumu u potpunosti izgorio – naveli su iz policijskom priopćenju.
Požar su ugasili vatrogasci, a očevid će se obaviti danas.









.